• 03132505825
  • اصفهان، میدان احمد آباد، خیابان جی، قبل از تقاطع پروین، ساختمان الماس طبقه دوم

مراقبت های بعد از دندانپزشکی کودکان

17 آذر
مراقبت های بعد از دندانپزشکی کودکان | دندانپزشکی دکتر کچوئی و دکتر کامران

این مطلب در تاریخ 21 مرداد 1402 در ساعت 04:53 ب.ظ بروزرسانی شده است

مراقبت های بعد از دندانپزشکی کودکان موردی ست که به اندازه ی درمان دندان کودک اهمیت دارد.

مراقبت های بعد از دندانپزشکی کودکان چیست؟

با مطالعه ی این مطلب و انجام مراقبت های بعد از درمان دندان کودک ذکر شده درد و ناراحتی های پس از درمان را برای کودکتان به حداقل برسانید!

  • یکی از مراقبت های بعد از درمان دندان کودکان مربوط به بی حسی است. بعد از بی حسی در کودکان، مراقب باشید کودک زبان و لب خود را به علت بی حسی آسیب نزنید. معمولا کودکان لب و زبان خود را به علت اینکه بی حس هستند ، می جوند و در اینصورت گوشه لب زخم شده و متورم می شود و چرک می کند. در این صورت باید بهداشت و شستشوی کامل زخم به طور مرتب انجام شود و گاهی به خاطر شدت زیاد زخم، آنتی بیوتیک نیز تجویز می شود.
  • تا 3 ساعت با سمتی که ترمیم انجام شده، غذای سفت خورده نشود تا استحکام ترمیم کاهش نیافته و ترکی روی ترمیم ایجاد نشود. در اینصورت طول عمر ترمیم بیشتر می شود.
  • در صورت داشتن ترمیم های همرنگ زیبایی در دندانهای جلو، خوردن مواد رنگی طی ۲۴ ساعت اولیه اکیدا ممنوع می باشد و به طور کلی برای افزایش طول عمر رنگ و زیبایی دندان، از خوردن زیاد قهوه، چای، کاکائو، انار و غذاهایی با رنگ های افزودنی خودداری شود.
  • پس از قراردادن روکش استیل (SSC) روی دندان، در  روزهای اول به دلیل آزردگی بافت لثه و فشار روی لثه امکان اظهار ناراحتی از سوی کودک وجود دارد. می توان از مسکن خفیف مانند شربت استامینوفن و ماساژ با آب نمک استفاده کرد .
  • هر روز یا یک روز درمیان برای کودک نخ دندان بکشید ( می توانید از نخ دندانهای دسته دار هم استفاده کنید.)
  • در صورتی که دندان کودک شما درمان ریشه (عصب کشی) شده است یا دندانی خارج گردیده است، دادن شربت ایبوبروفن یا شربت استامینوفن در همان روزی که درمان انجام شده است، توصیه می شود .
  • همچنین در نظر داشته باشید در مواردی با مراجعه دیر هنگام احتمال عفونت دندانی در دندان های شیری نیز وجود دارد؛ که در این حالت برای تورم ایجاد شده شده مصرف شربت آموکسی سیلین 250 هر 8 ساعت یک قاشق غذاخوری توصیه می شود.

 دریافت مشاوره و نوبت از دکتر راضیه کامران دندانپزشک کودکان در اصفهان

5/5 - (1 امتیاز)
خواندن این مقاله  مراقبت های بعد از بلیچینگ دندان (6 نکته مهم و طلایی)
اشتراک گذاری :

دکتر مهدی کچوئی

دکتر مهدی کچوئی فارغ التحصیل دکترای حرفه‌ای دندان پزشکی از دانشگاه‌ علوم پزشکی اصفهان در سال 95 می‌باشند. ایشان پس از پایان تحصیلات و گذراندن دوره طرح نیروی انسانی در تهران، به شهر اصفهان بازگشتند و پس از کسب تجربه‌های علمی و عملی اقدام به تاسیس مطب دندان پزشکی مجهز همراه با کادری مجرب، جهت خدمت رسانی هرچه بیشتر به شما عزیزان نمودند. دکتر مهدی کچوئی، جراح و دندانپزشک زیبایی، دارای مدرک تخصصی ایمپلنت و بازسازی‌های دهان، فک و صورت، طراحی لبخند و لمینیت های سرامیکی می‌باشند. ایشان عضو انجمن دندان‌پزشکی ایران نیز هستند.

دیدگاه خود را بنویسید

WeCreativez WhatsApp Support
سوالات دندانپزشکی خود را از دکتر مهدی کچوئی و دکتر راضیه کامران بپرسید.