دندانپزشکی دکتر کچوئی اصفهان، عضو انجمن دندانپزشکی ایران

  • 09137984291 - 03132505825
کامپوزیت ونیر دندان و بلیچینگ

تفاوت کامپوزیت ونیر دندان و بلیچینگ یا سفیدکردن دندان چیست؟ کدام یک بهتر است؟

تفاوت کامپوزیت ونیر دندان و بلیچینگ باعث شده که هر شخصی باتوجه به نیاز خود به یکی از این دو روش روی آورد. اگر چه هر یک از این روش‌ها برای سفید کردن دندان به کار می‌روند؛ اما دارای تفاوت‌هایی هستند. این تفاوت‌ها قابل شناسایی برای بسیاری از افراد نبوده و نمی‌توانند انتخاب درستی داشته باشند. برای اینکه توجه انسان‌های اطرافتان به لبخند شما جلب شود، حتما یکی از این دو روش را انتخاب کنید.

دندان‌های انسان به دلایل مختلفی کدر می‌شوند. ممکن از به دلیل مراقبت‌های ناکافی یا نوشیدن برخی مواد مضر و سیگار کشیدن، دندان‌های انسان زرد و نامناسب شوند. برای اینکه بتوان رنگ دندان‌ها را به شکل اولیه و سفید خود باز گرداند می‌توان از روش‌های مختلف سفید کردن استفاده کرد.

این دو روش هر یک دارای مزایایی هستند که توسط دندانپزشک متخصص انجام می‌شوند. اگر بخواهید علاوه بر سفید کردن دندان برخی از مشکلات ظاهری دندان را از بین ببرید باید کامپوزیت ونیر را انتخاب کنید. دکتر مهدی کچویی و راضیه کامران از دکتران مجرب در این زمینه بوده که می‌توانند به شما کمک زیادی کنند. برای اینکه سلامت دندان و سلامت لبخد خود را دوباره به دست آورید، می‌توانید از مهارت و تخصص این دو دندانپزشک متخصص بهره گیرید.

لبخند زدن اهمیت زیادی دارد و برای اینکه یک لبخند زیبا داشته باشیم باید حتما دندان‌های ما سفید و زیبا باشند. زیبایی لبخند شما وابسته به دندان‌های شماست. اگر دندان‌هایتان دچار مشکل هستند و موجب ناخوشایند شدن ظاهر چهره و لبخند شما شده‌اند حتما به دندانپزشک مجرب مراجعه کنید. تفاوت کامپوزیت ونیر دندان و بلیچینگ برای بسیاری از افراد اهمیت زیادی دارد. اگر می‌خواهید اطلاعات دقیقی در این زمینه کسب کنید حتما این مقاله را تا انتها بخوانید.

 

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

کامپوزیت ونیر دندان چیست؟ انواع کامپوزیت ونیر+ معایب و مزایا
خواندن این مقاله

کامپوزیت ونیر دندان چیست؟

یکی از روش‌های سفید کردن دندان، کامپوزیت ونیر است. امروزه این روش طرفداران زیادی پیدا کرده است و همه به دنبال یک لبخند زیبا هستند. اگر چه این کار توسط دندانپزشکان زیادی انجام می‌شود اما برای آن نباید ریسک کرد. انتخاب دندانپزشک برای انجام کامپوزیت ونیر در اصفهان اهمیت زیادی دارد. این روش یکی از روش.های پرطرفدار در میان مردم است. اگر دقت کرده باشید بسیاری از هنرمندان از این روش برای سفید کردن دندان.های خود استفاده می‌کنند.

درجه سفیدی دندان می‌تواند متفاوت باشد. برخی افراد از درجه‌های بسیار بالا استفاده می‌کنند که باعث سفیدی بیش از حد دندان می‌شود. این افراد با خنده خود می‌توانند به راحتی به همگان بگویند که از کامپوزیت استفاده کرده‌اند. گاهی تشخیص کامپوزیت بسیار راحت است. این کار می‌تواند موجب افزایش روحیه و اعتماد به نفس انسان نیز شود.

این روش علاوه بر اینکه دندان‌های شما را سفید می‌کند، ناهمواری‌ها و بسیاری از مشکلات دندان شما را برطرف می‌سازد. این روش بسیار سریع و کارآمد بوده و به راحتی در دندانپزشکی قابل انجام است. روش کامپوزیت یک جلسه به طول می‌انجامد و روکش بسیار بادوامی دارد. برای زیبایی لبخند خود می‌توانید این روش را انتخاب کنید. دندان‌های لکه‌دار، رنگی و ترک خورده که موجب کاهش اعتماد به نفس شما هستند توسط این روش به دندان‌های زیبا تبدیل می‌شوند.

کامپوزیت ونیر دندان چیست؟

بلیچینگ دندان یا سفید کردن دندان چیست؟

یکی دیگر از روش‌های سریع برای سفیدکردن دندان، بلیچینگ نام دارد.این روش طرفداران کمتری نسبت به کامپوزیت ونیر دارد. افرادی که دندان.های بسیار زرد و بدرنگی دارند ونیرکامپوزیت را انتخاب می‌کنند. برخی افراد که ظاهر دندان‌های بسیار نامناسبی ندارند و رنگ دندان‌هایشان خیلی کدر نیست بلیچینگ را مناسب می‌دانند. این روش می‌تواند در منزل و یا مطب دندانپزشک انجام شود.

در مطب با استفاده از تجهیزات مناسب می‌توان این کار را با سرعت بالا انجام داد. برای انجام این روش در منزل، یک دندانپزشک مشاوره‌های لازم را به شما می‌دهد. این روش در منزل یک روز تا چندین هفته طول می‌کشد. روش بلیچینگ دندان در مطب دندانپزشک یک جلسه نیاز دارد. در این روش از یک پراکسید هیدروژن قوی برای سفید کردن دندان‌های شما استفاده می‌شود‌.

دندانپزشکی بعد از واکسن کرونا
خواندن این مقاله

برای این کار ابتدا یک ژل محافظ روی لثه‌های شما قرار می‌دهند. سپس پراکسید هیدروژن قوی را روی دندان‌های شما گذاشته و عملیات را به خوبی انجام می‌دهند. پس از آن زیبایی لبخند شما به شما باز می‌گردد. شما می‌توانید با این روش دندان‌های خود را سفید و زیبا کنید.

بهترین بلیچینگ در اصفهان توسط دکتر مهدی کچوئی و راضیه کامران انجام می‌گیرد. برای سفید کردن دندان‌های شما انتخاب یک متخصص اهمیت بسیار زیادی دارد. شما می‌توانید با قیمتی مناسب این روش را استفاده نمایید.

تفاوت کامپوزیت ونیر دندان و بلیچینگ چیست؟

تفاوت کامپوزیت ونیر دندان و بلیچینگ باعث شده که هرشخص باتوجه به دندان‌های خود یکی از این دو روش را انتخاب نماید. به گفته متخصصان دندانپزشکی نمی‌توان به طور قابت بیان کرد کدام روش برای شما مناسب است. هر کس می‌تواند یکی از این دو روش بهره بیشتری ببرد. ‌هیچ چیز در انتخاب این دو روش به طور دقیق بیان نمی‌شود. متخصصان دندانپزشکی می‌گویند برخی انسان‌ها دندان‌های بسیار زیبایی دارند و می‌توانند با روش بلیچینگ مشکل کم دندان‌های خود را رفع نمایند.

 در برخی موارد هم گفته می‌شود حتما باید کامپوزیت کرد. برخی ایرادات گاهی با هیچ راهی درمان نشده و حتی روش کامپوزیت هم می‌تواند آن مشکلات را کمتر کند. روش بلیچینگ فقط می‌تواند دندان‌های زرد شما را سفیدتر کند. برخی از لکه‌های شدید روی دندان شما با روش بلیچینگ از بین نمی‌رود. در این زمان از روش کامپوزیت استفاده می‌شود. در این روش شما می‌توانید یک لایه سفیدرنگ را روی دندان‌های خود قرار دهید.

علاوه بر این کار تمامی مشکلات مانند ترک خوردگی، کج بودن، شکاف و فاصله بین دندان‌ها برطرف می‌شوند. برای استفاده از این روش‌ها باید دندان‌ها کاملا مورد معاینه قرار گیرند. اگر دندان‌ها دچار پوسیدگی باشند، ابتدا باید پوسیدگی‌ها را رفع کرد. پس از آن نوبت به عملیات سفیدکردن دندان می‌رسد‌. در روش کامپوزیت دندان ممکن است کمی از مینای دندان برداشته شود. البته اگر از یک متخصص کمک بگیرید احتمال آسیب بسیار کمتر می‌شود. از آن‌جایی که دندان‌های شما اهمیت بسیار زیادی دارند حتما باید در انتخاب متخصص دقت کنید.

زیباسازی لبخند با کامپوزیت ونیر
خواندن این مقاله

کامپوزیت ونیر دندان بهتر است یا بلیچینگ

اگر بخواهیم تفاوت کامپوزیت ونیر دندان و بلیچینگ را در ارتباط با طول عمر آن‌ها بررسی کنیم، بلیچینگ دوام کمتری دارد. کامپوزیت می‌تواند تا چندین سال روی دندان‌های شما مانده و آسیبی نبیند. این روش به دلیل ماندگاری خود برای بسیاری افراد با هر هزینه‌ای هم قابل ترجیح است. البته برخی افراد که علاقه به خوردن خوراکی‌های سفت دارند، ماندگاری کامپوزیت کمتری خواهند داشت. بلیچینگ دوام کمی داشته و ممکن است دندان‌ها مجدد دچار رنگ و لکه شوند. این برگشت رنگ می‌تواند در مدت‌های متفاوتی انجام شود. گاهی اوقات کمتر از شش ماه پس از انجام بلیچینگ این ماجرا اتفاق می‌افتد. مراقبت از کامپوزیت تاثیر زیادی در طول عمر کامپوزیت داشته و گاهی قابل ترمیم است.

مقایسه قیمت کامپوزیت ونیر و بلیچینگ یا سفیدکردن دندان

تفاوت کامپوزیت ونیر دندان و بلیچینگ در مورد قیمت بسیار زیاد است. به دلیل اینکه در روش کامپوزیت علاوه بر سفیدکردن دندان، ایرادات دیگری هم رفع می‌شوند، هزینه کامپوزیت بیشتر است. هرچه مشکلات دندان‌ها بیشتر باشد باید بیشتر برای آن هزینه کنید. بلیچینگ با هزینه کمتری انجام می‌گیرد. بسیاری از افراد به دلیل بودجه کم خود روش بلیچینگ را انتخاب می‌کنند‌. اگر می‌خواهید کامپوزیت را با کیفیت عالی و قیمتی مناسب انجام دهید حتما به دکتر راضیه کامران و مهدی کچوئی مراجعه نمایید.

منبع: https://b2n.ir/a15823

امتیاز دهی به این مطلب
اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

صفحه اینستاگرام

dr_kachouei_dentistry

واتس اپ

سوالات خود را بپرسید

ساعت کاری

شنبه تا پنجشنبه - 8:00 - 17:00

اصفهان، خیابان جی

قبل از تقاطع پروین، مجتمع الماس، طبقه دوم
ارتباط با ما از طریق واتساپ