جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مراقبت های بعد از بلیچینگ دندان (۶ نکته مهم و طلایی)

آنچه در این مقاله می‌خوانید

اصفهان، میدان احمد آباد، خیابان جی، قبل از تقاطع پروین، ساختمان الماس طبقه دوم

دریافت نوبت : ۰۹۱۳۷۹۸۴۲۹۱ – ۰۳۱۳۲۵۰۵۸۲۵

تأیید‌‌‌‌‌‌‌ شده توسط پزشکان مهدی کچوئی و راضیه کامران

محتوای این مقاله صرفا برای افزایش آگاهی شماست. قبل از هرگونه اقدام، جهت درمان از دکتر مهدی کچوئی و دکتر راضیه کامران مشاوره بگیرید. برای دریافت مشاوره و معاینه رایگان می توانید با شماره ۰۳۱۳۲۵۰۵۸۲۵ تماس حاصل فرمایید.

مراقبت های بعد از بلیچینگ دندان | دکتر مهدی کچوئی و دکتر راضیه کامران
فهرست مطالب

مراقبت های بعد از بلیچینگ دندان شامل چه نکات و مواردی می شود؟ یکی از روش های زیبایی و اصلاح طرح لبخند سفید کردن دندان ها به روش بلیچینگ می باشد. سفید کردن دندان ها یا همان بلیچینگ به سه روش در بهترین دندانپزشکی اصفهان توسط دکتر مهدی کچوئی و دکتر راضیه کامران قابل اجرا بوده که شامل : هوم بلیچینگ، بلیچینگ فوری یا پاور بلیچینگ و آفیس بلیچینگ (بلیچینگ در مطب دندانپزشکی) می باشد.
توجه داشته باشید که بلیچینگ روی لیمنت سرامیکی دندان و کامپوزیت ونیر دندان تاثیری نداشته و عملا سفیدی حاصل نمی شود.

اگر شما به دنبال یک دندانپزشک حرفه ای برای سفید کردن دندان یا بلیچینگ در اصفهان هستید، ما به شما دندانپزشک مهدی کچوئی و راضیه کامران را معرفی می کنیم. این دو دندانپزشک متبحر تمامی نکات مربوط به مراقبت کردن از بلیچینگ دندان را به شما آموزش می دهند پس تا آخر این مقاله همراه ما باشید.
همچنین برای دریافت مشاوره رایگان و ثبت نوبت بلیچینگ در اصفهان می توانید با شماره ۰۳۱۳۲۵۰۵۸۲۵ تماس حاصل فرمایید.

بهترین-دندانپزشکی-کودکان-در-اصفهان-دکتر-مهدی-کچویی-و-دکتر-راضیه-کامران

بلیچینگ دندان چیست؟

بلیچینگ دندان که به عنوان سفید کننده دندان نیز شناخته می شود، یک روش دندانپزشکی زیبایی است که برای از بین بردن لکه ها و تغییر رنگ از سطح دندان ها استفاده می شود و باعث می شود آنها سفیدتر و درخشان تر به نظر برسند.

این کار با استفاده از روش‌های مختلفی مانند ژل‌های سفیدکننده یا نوارهایی که حاوی مواد سفیدکننده مبتنی بر پراکسید هستند، انجام می‌شود. این عوامل به سطح مینای دندان نفوذ کرده و مولکول‌های ایجاد کننده لکه‌ها را تجزیه می‌کنند و در نتیجه لبخندی درخشان‌تر و جذاب‌تر ایجاد می‌کنند.

بلیچینگ دندان را می توان در مطب توسط دندانپزشک یا در منزل با استفاده از محصولات بدون نسخه یا سینی های سفارشی ارائه شده توسط دندانپزشک انجام داد. توجه به این نکته ضروری است که بلیچینگ دندان یک راه حل دائمی نیست و برای حفظ سطح مطلوب سفیدی باید به صورت دوره ای تکرار شود. علاوه بر این، همه انواع تغییر رنگ را نمی توان به طور موثر با بلیچینگ دندان درمان کرد، بنابراین مهم است که با دندانپزشک مشورت کنید تا بهترین گزینه های درمانی را برای نیازهای خاص خود تعیین کنید.

عکس قبل و بعد بلیچینگ دندان در اصفهان دکتر مهدی کچوئی

۶ نکته مهم در مورد مراقبت های بعد از بلیچینگ دندان به صورت روزانه

پس از بلیچینگ دندان ها، مراقبت مناسب برای حفظ سفیدی و جلوگیری از هر گونه آسیب به دندان ضروری است. در اینجا چند نکته برای مراقبت پس از بلیچینگ دندان وجود دارد:

 1. از خوردن غذاها و نوشیدنی هایی که می توانند دندان های شما را لکه دار کنند اجتناب کنید: پس از سفید کردن دندان ها، دندان های شما ممکن است در ۴۸ ساعت اول بیشتر مستعد لکه شدن باشند، بنابراین از خوردن غذاها و نوشیدنی هایی که باعث تغییر رنگ می شوند مانند قهوه، چای، شراب قرمز و تیره اجتناب کنید. میوه ها و سبزیجات رنگی
 2. به طور مرتب مسواک بزنید و نخ دندان بکشید: حداقل دو بار در روز دندان های خود را مسواک بزنید و حداقل یک بار در روز از نخ دندان استفاده کنید تا پلاک ها و باکتری هایی که می توانند باعث تغییر رنگ و پوسیدگی دندان شوند از بین بروند.
 3. از خمیر دندان سفید کننده استفاده کنید: برای حفظ سفیدی دندان از خمیر دندان سفید کننده استفاده کنید. این خمیردندان ها حاوی مواد ساینده ملایمی هستند که می توانند به از بین بردن لکه های سطحی کمک کنند.
 4. از نی استفاده کنید: اگر باید نوشیدنی های تیره رنگ بنوشید، برای جلوگیری از تماس مستقیم با دندان ها از نی استفاده کنید.
 5. اجتناب از سیگار کشیدن: سیگار کشیدن می تواند باعث تغییر رنگ و آسیب دندان ها شود، بنابراین بهتر است به طور کلی از سیگار کشیدن خودداری کنید.
 6. به طور منظم به دندانپزشک خود مراجعه کنید: معاینات منظم دندانپزشکی می تواند به تشخیص زودهنگام هرگونه مشکل و جلوگیری از آسیب به دندان ها کمک کند.

با رعایت این نکات می توانید سفیدی دندان های خود را پس از بلیچینگ حفظ کرده و از سلامت و استحکام دندان های خود اطمینان حاصل کنید.

 

مراقبت های بعد از بلیچینگ دندان ، نکته های مهم در مراقبت از بلیچینگ دندان به صورت روزانه دکت مهدی کچوئی و دکتر راضیه کامران

مراقبت های ۲۴ ساعت اول بلیچینگ دندان

مراقبت های بعد از بلیچینگ دندان در ۲۴ الی ۴۸ سال اول بلیچینگ اهمیت زیادی در نتیجه سفید کردن دندان دارد و باید یکسری موارد و نکات را رعایت کنید تا بهترین نتیجه را دریافت کنید. این موارد عبارتند از :

مراقبت های 24 ساعت اول بلیچینگ دندان

پرهیز از مصرف مواد غذایی و نوشیدنی‌های رنگی

در مدت ۲۴ ساعت اول انجام بلیجینگ دندان از مصرف مواد غذایی و نوشیدنی های دارای رنگدانه شامل: قهوه، چایی، شکلات، شراب و … جدا خودداری کنید تا نتیجه عالی دریافت کنید.

پرهیز از مصرف برخی مواد غذایی

از مصرف بعضی از مواد غذایی که شامل : گوشت قرمز، شکلات، سس سویا، توت فرنگی و … در ۲۴ ساعت اول بلیچینگ پرهیز کنید

پرهیز از مصرف سیگار

مصرف سیگار و دخانیات تاثیر بسیار بدی روی رنگ دندان ها می گذارد. توصیه دکتر مهدی کچوئی و دکتر راضیه کامران برای شما این است که تا ۲۴ ساعت بعد از بلیچینگ دندان از مصرف سیگار و دخانیات خودداری کنید تا نتیجه مطلوبی را دریافت کنید.
پرهیز از استفاده از دهانشویه و خمیر دندان رنگی

برای تمیر کردن دندان های خود بعد از بلیچینگ دندان تا ۲۴ ساعت از دهانشویه یا فلوراید و خمیر دندان های رنگدار(قرمز، سبز و آبی) به دلیل رنگ پذیری دندان ها خودداری کنید.

شستشوی دهان با محلول آب نمک گرم

برای جلوگیری از ورم و التهاب لثه و دندان ها، توصیه دکترکچوئی و کامران به شما این است که در ساعات اولیه سفید کردن دندان با بلیچینگ دهان خود را با آب نمک گرم شستشو دهید .

استفاده از خمیر دندان ضد حساسیت

شاید بعد از بلیچینگ، دندان ها حساس شوند و توصیه دندانپزشکان به بیماران این است از خمیر دندان ضد حساسیت استفاده کنند. که از خمیر دندان ضد حسایت دارای نیترات پتاسیم بوده که می تواند به کاهش حساسیتی که اغلب افراد در دندان هایشان دارند کمک کند. حتما قبل از تهیه خمیر دندان ضد حساسیت با پزشک خود مشورت کنید.

در ۲۴ ساعت اول از چه مواد غذایی و نوشیدنی‌هایی می‌توان استفاده نمود؟

برای اکثر کسانی که بلیچینگ دندان را برای سفید کردن دندان های خود استفاده کرده اند این سوال پیش آمده است که در ۲۴ ساعت اول بلیچینگ از چه غذا ها و نوشیدنی هایی استفاده کنیم؟ ما در این قسمت از مقاله برای شما لیستی از مواد غذایی و نوشیدنی های مجاز را که می توانید مصرف کنید اماده کرده ایم . این موارد شامل:

مواد غذایی نوشیدنی
موز آب نارگیل
مرغ بدون پوست / بوقلمون (بدون چربی) آب بدون گاز یا گازدار
ماهی سفید آب تونیک / سودا
برنج سفید لیموی سفید
پاستای سفید شیر بدون چربی
پنیر سفید
سیب‌زمینی پوست کنده پخته شده به صورت دلخواه
برنج کریسپی (مناسب برای صبحانه)
سفیده تخم مرغ
پیاز سفید
گل کلم
ماست سفید کم‌چرب

چه غذاها و نوشیدنی هایی بعد از بلیچینگ دندان نخوریم

نان گندم
شکلات
سس قرمز
سایر غذاهای رنگارنگ
هویج و دیگر محصولات نارنجی رنگ
توت‌ها، از جمله وجود آنها در شیرینی و دیگر محصولات پخته شده
اسفناج، کلم بروکلی و سبزیجات
نوشیدنی‌های انرژی‌زا
نوشابه و دیگر نوشیدنی‌های گازدار
قهوه و چای
میوه یا آب سبزی
مارگارین و کره
چغندر
گوجه فرنگی

بعد از بلیچینگ از چه خمیر دندانی استفاده کنم؟

پس از بلیچینگ، بهتر است از خمیر دندانی استفاده کنید که به طور خاص برای سفید کردن و دندان های حساس فرموله شده است. به دنبال خمیردندانی باشید که حاوی فلوراید باشد تا به تقویت دندان ها و محافظت در برابر پوسیدگی دندان کمک کند. در اینجا چند ماده کلیدی وجود دارد که باید در خمیر دندان پس از سفید کردن به دنبال آن باشید:

 1. نیترات پتاسیم: این ماده به کاهش حساسیت دندان کمک می کند و همچنین می تواند در خمیردندان هایی که به طور خاص برای دندان های حساس فرموله شده است، یافت شود.
 2. فلوراید سدیم: این ماده به تقویت مینای دندان و جلوگیری از پوسیدگی دندان کمک می کند.
 3. پراکسید هیدروژن: برخی از فرمول‌های خمیردندان حاوی پراکسید هیدروژن هستند که می‌تواند به حفظ سفیدی دندان‌ها پس از بلیچینگ کمک کند.
 4. جوش شیرین: خمیر دندان با جوش شیرین می تواند به از بین بردن لکه های سطحی و تمیز نگه داشتن دندان های شما کمک کند.
 5. ساینده های ملایم: خمیر دندان با مواد ساینده ملایم می تواند به از بین بردن لکه های سطحی بدون آسیب رساندن به مینای دندان کمک کند.

مهم است به خاطر داشته باشید که استفاده از خمیر دندان سفید کننده به تنهایی برای حفظ سفیدی دندان ها پس از بلیچینگ کافی نیست. همچنین باید از روش های بهداشت دهان و دندان مانند مسواک زدن دو بار در روز، نخ دندان کشیدن روزانه و اجتناب از غذاها و نوشیدنی هایی که می توانند دندان های شما را لکه دار کنند، پرهیز کنید.

معرفی ۹ خمیر دندان مناسب برای بلیچینگ دندان

 1. وی وان
 2. میسویک مدل Zero Sensitive
 3. خمیر دندان اورال – بی مدل ۱.۲.۳
 4. خمیر دندان کربن اکتیو بنسر مدل Charcoa
 5. خمیر دندان نانو فارمد مدل N-HAP Sensitive
 6. خمیردندان ایروکس مدل sensitive
 7. خمیر دندان ضد حساسیت پلاسترین
 8. خمیر دندان ضد حساسیت پاستا دل کاپیتانو
 9. خمیر دندان سیگنال سری Sensetive Expert مدل Gum Care

۵/۵ - (۱ امتیاز)

مطلب ما را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

مطالب مرتبط

ایمپلنت all on 4 چیست؟دندانپزشکی دکتر کچوئی و دکتر کامران
اگر تمامی دندان های فک بالا یا پایین خود را از دست داده اید، ایمپلنت all on 4 بهترین گزینه برای جایگزینی دندان های شماست. در این روش ایمپلنت که مزایای بسیاری دارد، 4 پایه در سراسر فک قرار داده شده و پروتز ایمپلنت بر روی آنها نصب می شود.
فضا نگهدارنده دندان کودک | دندانپزشکی دکتر مهدی کچوئی و دکتر راضیه کامران
فضا نگهدارنده دندان کودکان وسیله ای به شکل حلقه و از جنس فلز یا آکریل است که در دو نوع ثابت و متحرک در دهان کودک قرار می گیرد. درصورتی که بعد از افتادن دندان شیری کودک از فضانگهدار استفاده نشود، دندان های دائمی ممکن است بصورت کج رشد کنند و در آینده کودک نیاز به ارتودنسی پیدا کند.
ایمپلنت فوری اصفهان | دندانپزشکی دکتر مهدی کچوئی و دکتر کامران
ایمپلنت فوری اصفهان یکی از جدیدترین و محبوب ترین روش های کاشت دندان در اصفهان است که از مزایای بسیاری برخوردار است. در این روش در یک جلسه دندان خراب کشید شده و پایه ایمپلنت در فک قرار داده می شود. ایمپلنت فوری دارای مزایا و ویژگی های بسیاری ست که در این مقاله به بررسی آنها پرداخته ایم.
لق شدن ایمپلنت یکی از عوارضی ست که بسیاری از بیماران هنگام جراحی ایمپلنت نگران آن هستند. در این مقاله سعی داشتیم تا اطلاعات جامع و مفیدی در مورد شل شدن ایمپلنت دندان، دلایل آن و همچنین راه های درمان و جلوگیری از آن را در اختیار شما قرار دهیم.
روکش ایمپلنت دندان چیست؟ | دندانپزشکی دکتر کچوئی و دکتر کامران
در هنگام کاشت ایمپلنت دندان انوع مختلفی از روکش ایمپلنت وجود دارد که از نظر جنس و نحوه اتصال بایکدیگر متفاوت اند. روکش های سرامیکی و زیرکونیا بهترین نوع روکش هستند که شباهت زیادی به دندان طبیعی دارند. برای انتخاب روکش مناسب باید شرایط بیمار و ترجیحات او توسط دندانپزشک بررسی شود. در این مقاله به بررسی انواع روکش ها و مزایا و معایب هر یک از آنها پرداخته ایم.
دندان مصنوعی متحرک بهتر است یا ایمپلنت؟ | دندانپزشکی دکتر کچوئی و دکتر کامران
دندان مصنوعی متحرک بهتر است یا ایمپلنت؟ مقایسه دندان مصنوعی متحرک و ایمپلنت دندان هنگامی که شما تعداد زیادی از دندان های طبیعی خود را از دست داده اید و به دنبال روش جایگزین کردن آنها هستید، موضوعی ست که بسیار ذهن شما را درگیر خواهد کرد. در ادامه این مقاله به بررسی ویژگی های هر یک پرداخته ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دندانپزشکی دکتر مهدی کچوئی و دکتر راضیه کامران

بهترین دکتر برای لمینت سرامیکی در اصفهان | دندانپزشک دکتر مهدی کچوئی و راضیه کامران

دکتر مهدی کچوئی جراح دندانپزشک، ایمپلنت، زیبایی دکتر مهدی کچوئی فارغ التحصیل دکترای حرفه‌ای دندان پزشکی از دانشگاه‌ علوم پزشکی اصفهان در سال 95 می‌باشند و دکتر راضیه کامران فارغ التحصیل دکترای حرفه‌ای دندان‌پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در سال 96 می‌باشند.