• 03132505825
  • اصفهان، میدان احمد آباد، خیابان جی، قبل از تقاطع پروین، ساختمان الماس طبقه دوم

مراقبت های بعد از ترمیم دندان ( پر کردن دندان )

17 آذر
توصیه های بعد از پر کردن دندان

این مطلب در تاریخ 21 مرداد 1402 در ساعت 05:00 ب.ظ بروزرسانی شده است

در ابتدا یادآور شویم مراجعه به مطب دندانپزشکی هر شش ماه یک بار برای بررسی سلامت دندان ها و همچنین ترمیم دندان های آسیب دیده ضروری می باشد.

در ادامه مراقبت های بعد از ترمیم دندان ها را برای راحت تر گذشتن دوره نقاهت شما پس از ترمیم دندان آورده ایم.
  •   بعد از پر کردن دندان ها تا سه ساعت از جویدن پرهیز کنید و تا 48 ساعت با دندان مورد نظر غذا را نجوید. توصیه می شود هفته اول و دوم از مصرف مواد خوراکی سفت و یا چسبنده مانند؛ هویج، ته دیگ، آدامس، شکلات  پرهیز کنید.
  • در صورتی که دندان شما با ماده ی سفید رنگ یا کامپوزیت پر شده برای جلوگیری از تغییر رنگ آن ، از خوردن و آشامیدن موادی که حاوی رنگ دانه های صنعتی هستند(پفک،نوشابه و…) به مدت ۴ شبانه روز پرهیز نمایید.
  • در مورد مسواک زدن پس از ترمیم دندان ها، مانعی وجود ندارد، اما توصیه می شود تا ۲۴ ساعت از نخ دندان در اطراف دندان پر شده استفاده نکنید.
  • ممکن است پس از پر کردن دندان ها حس کنید که دندان هایتان روی هم قرار نمی گیرد. این حس ناشی از بی حسی ناحیه ی مورد نظر می باشد. لذا از فشار دندان ها خود داری کنید. مگر در شرایطی که این مشکل پس از اتمام بی حسی پایدار باشد که در این شرایط برای رفع مشکل باید با ما تماس بگیرید.
  • پس از پر كردن دندان هنگامی كه بی حسی دندان تمام مي شود دردی شروع مي شود که نياز به مصرف  مسكن برای تسكين دارد.  ممکن است دندان شما تا مدتی (چهار تا هشت هفته) به سرما و گرما  و جویدن حساس باشد که به مرور کمتر خواهد شد و این را در نظر داته باشید که  حساسيت دندان به سرما و گرما هفته به هفته كمتر می شود نه روز به روز!
  • اگر حساسيت دندان شما درآغاز چندان زياد نبوده ولی با گذشت زمان حساسيت دندان بيشتر شده است دندان بايد از نظر نياز به عصب كشی بررسي شود.
خواندن این مقاله  مراقبت های بعد از کامپوزیت دندان ( 7 نکته طلایی )

 

مراقبت های بعد از ترمیم دندان

3/5 - (2 امتیاز)
اشتراک گذاری :

دکتر مهدی کچوئی

دکتر مهدی کچوئی فارغ التحصیل دکترای حرفه‌ای دندان پزشکی از دانشگاه‌ علوم پزشکی اصفهان در سال 95 می‌باشند. ایشان پس از پایان تحصیلات و گذراندن دوره طرح نیروی انسانی در تهران، به شهر اصفهان بازگشتند و پس از کسب تجربه‌های علمی و عملی اقدام به تاسیس مطب دندان پزشکی مجهز همراه با کادری مجرب، جهت خدمت رسانی هرچه بیشتر به شما عزیزان نمودند. دکتر مهدی کچوئی، جراح و دندانپزشک زیبایی، دارای مدرک تخصصی ایمپلنت و بازسازی‌های دهان، فک و صورت، طراحی لبخند و لمینیت های سرامیکی می‌باشند. ایشان عضو انجمن دندان‌پزشکی ایران نیز هستند.

دیدگاه خود را بنویسید

WeCreativez WhatsApp Support
سوالات دندانپزشکی خود را از دکتر مهدی کچوئی و دکتر راضیه کامران بپرسید.