مراقبت های بعد از ترمیم دندان ( پر کردن دندان )

آنچه در این مقاله می‌خوانید

اصفهان، میدان احمد آباد، خیابان جی، قبل از تقاطع پروین، ساختمان الماس طبقه دوم

دریافت نوبت : ۰۹۱۳۷۹۸۴۲۹۱ – ۰۳۱۳۲۵۰۵۸۲۵

تأیید‌‌‌‌‌‌‌ شده توسط پزشکان مهدی کچوئی و راضیه کامران

محتوای این مقاله صرفا برای افزایش آگاهی شماست. قبل از هرگونه اقدام، جهت درمان از دکتر مهدی کچوئی و دکتر راضیه کامران مشاوره بگیرید. برای دریافت مشاوره و معاینه رایگان می توانید با شماره ۰۳۱۳۲۵۰۵۸۲۵ تماس حاصل فرمایید.

توصیه های بعد از پر کردن دندان
فهرست مطالب

در ابتدا یادآور شویم مراجعه به مطب دندانپزشکی هر شش ماه یک بار برای بررسی سلامت دندان ها و همچنین ترمیم دندان های آسیب دیده ضروری می باشد.

در ادامه مراقبت های بعد از ترمیم دندان ها را برای راحت تر گذشتن دوره نقاهت شما پس از ترمیم دندان آورده ایم.
  •   بعد از پر کردن دندان ها تا سه ساعت از جویدن پرهیز کنید و تا ۴۸ ساعت با دندان مورد نظر غذا را نجوید. توصیه می شود هفته اول و دوم از مصرف مواد خوراکی سفت و یا چسبنده مانند؛ هویج، ته دیگ، آدامس، شکلات  پرهیز کنید.
  • در صورتی که دندان شما با ماده ی سفید رنگ یا کامپوزیت پر شده برای جلوگیری از تغییر رنگ آن ، از خوردن و آشامیدن موادی که حاوی رنگ دانه های صنعتی هستند(پفک،نوشابه و…) به مدت ۴ شبانه روز پرهیز نمایید.
  • در مورد مسواک زدن پس از ترمیم دندان ها، مانعی وجود ندارد، اما توصیه می شود تا ۲۴ ساعت از نخ دندان در اطراف دندان پر شده استفاده نکنید.
  • ممکن است پس از پر کردن دندان ها حس کنید که دندان هایتان روی هم قرار نمی گیرد. این حس ناشی از بی حسی ناحیه ی مورد نظر می باشد. لذا از فشار دندان ها خود داری کنید. مگر در شرایطی که این مشکل پس از اتمام بی حسی پایدار باشد که در این شرایط برای رفع مشکل باید با ما تماس بگیرید.
  • پس از پر کردن دندان هنگامی که بی حسی دندان تمام می شود دردی شروع می شود که نیاز به مصرف  مسکن برای تسکین دارد.  ممکن است دندان شما تا مدتی (چهار تا هشت هفته) به سرما و گرما  و جویدن حساس باشد که به مرور کمتر خواهد شد و این را در نظر داته باشید که  حساسیت دندان به سرما و گرما هفته به هفته کمتر می شود نه روز به روز!
  • اگر حساسیت دندان شما درآغاز چندان زیاد نبوده ولی با گذشت زمان حساسیت دندان بیشتر شده است دندان باید از نظر نیاز به عصب کشی بررسی شود.

 

مراقبت های بعد از ترمیم دندان
دکتر مهدی کچوئی و دکتر راضیه کامران

 

مراقبت های بعد از ترمیم دندان

۳/۵ - (۲ امتیاز)

مطلب ما را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

مطالب مرتبط

لق شدن ایمپلنت یکی از عوارضی ست که بسیاری از بیماران هنگام جراحی ایمپلنت نگران آن هستند. در این مقاله سعی داشتیم تا اطلاعات جامع و مفیدی در مورد شل شدن ایمپلنت دندان، دلایل آن و همچنین راه های درمان و جلوگیری از آن را در اختیار شما قرار دهیم.
روکش ایمپلنت دندان چیست؟ | دندانپزشکی دکتر کچوئی و دکتر کامران
در هنگام کاشت ایمپلنت دندان انوع مختلفی از روکش ایمپلنت وجود دارد که از نظر جنس و نحوه اتصال بایکدیگر متفاوت اند. روکش های سرامیکی و زیرکونیا بهترین نوع روکش هستند که شباهت زیادی به دندان طبیعی دارند. برای انتخاب روکش مناسب باید شرایط بیمار و ترجیحات او توسط دندانپزشک بررسی شود. در این مقاله به بررسی انواع روکش ها و مزایا و معایب هر یک از آنها پرداخته ایم.
دندان مصنوعی متحرک بهتر است یا ایمپلنت؟ | دندانپزشکی دکتر کچوئی و دکتر کامران
دندان مصنوعی متحرک بهتر است یا ایمپلنت؟ مقایسه دندان مصنوعی متحرک و ایمپلنت دندان هنگامی که شما تعداد زیادی از دندان های طبیعی خود را از دست داده اید و به دنبال روش جایگزین کردن آنها هستید، موضوعی ست که بسیار ذهن شما را درگیر خواهد کرد. در ادامه این مقاله به بررسی ویژگی های هر یک پرداخته ایم.
ایمپلنت فوری چیست؟ | دندانپزشکی دکتر کچوئی و دکتر کامران
ایمپلنت فوری نوعی ایمپلنت دندان است که در یک جلسه انجام می شود و به ایمپلنت یک روزه نیز معروف است. اگر شرایط شما برای انجام ایمپلنت فوری دندان مناسب باشد، توصیه می شود از این روش برای ایمپلنت دندان های خود استفاده کنید.
جراحی لیفت سینوس ( Sinus Lift ) چیست؟ | دندانپزشکی دکتر کچوئی و دکتر کامران
آیا دندانی از فک بالای خود کشیده اید؟ آیا نگران این هستید که دیگر نتوانید دندان های خود را جایگزین کنید؟ اگر چنین است، لیفت سینوس ممکن است راه حلی برای شما باشد. لیفت سینوس یک عمل جراحی دندانپزشکی است که برای افزایش ارتفاع استخوان فک بالا انجام می شود. این عمل زمانی انجام می شود که استخوان فک بالا به اندازه کافی برای کاشت ایمپلنت دندان وجود نداشته باشد.
پودر استخوان چیست؟ | | دندانپزشکی دکتر مهدی کچوئی و دکتر راضیه کامران
پودر استخوان ماده ای طبیعی و حاوی مواد معدنی بسیاری همچون کلسیم، فسفر و... می باشد که برای تشکیل و تقویت استخوان بسیار موثر است. پودر استخوان موارد کاربرد بسیاری دارد که از مهم ترین آن می توان به کاربرد در دندانپزشکی اشاره کرد. زمانی که استخوان فک بیمار تراکم کافی برای نگه داشتن پایه ایمپلنت را ندارد، پودر استخوان به وسیله عمل پیوند استخوان به کمک او خواهد آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دندانپزشکی دکتر مهدی کچوئی و دکتر راضیه کامران

بهترین دکتر برای لمینت سرامیکی در اصفهان | دندانپزشک دکتر مهدی کچوئی و راضیه کامران

دکتر مهدی کچوئی جراح دندانپزشک، ایمپلنت، زیبایی دکتر مهدی کچوئی فارغ التحصیل دکترای حرفه‌ای دندان پزشکی از دانشگاه‌ علوم پزشکی اصفهان در سال 95 می‌باشند و دکتر راضیه کامران فارغ التحصیل دکترای حرفه‌ای دندان‌پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در سال 96 می‌باشند.