دندانپزشکی دکتر کچوئی اصفهان، عضو انجمن دندانپزشکی ایران

  • 09137984291 - 03132505825
توصیه های بعد از پر کردن دندان

مراقبت های بعد از ترمیم دندان

در ابتدا یادآور شویم مراجعه به مطب دندانپزشکی هر شش ماه یک بار برای بررسی سلامت دندان ها و همچنین ترمیم دندان های آسیب دیده ضروری می باشد.

در ادامه مراقبت های بعد از ترمیم دندان ها را برای راحت تر گذشتن دوره نقاهت شما پس از ترمیم دندان آورده ایم.
  •   بعد از پر کردن دندان ها تا سه ساعت از جویدن پرهیز کنید و تا 48 ساعت با دندان مورد نظر غذا را نجوید. توصیه می شود هفته اول و دوم از مصرف مواد خوراکی سفت و یا چسبنده مانند؛ هویج، ته دیگ، آدامس، شکلات  پرهیز کنید.
  • در صورتی که دندان شما با ماده ی سفید رنگ یا کامپوزیت پر شده برای جلوگیری از تغییر رنگ آن ، از خوردن و آشامیدن موادی که حاوی رنگ دانه های صنعتی هستند(پفک،نوشابه و…) به مدت ۴ شبانه روز پرهیز نمایید.
  • در مورد مسواک زدن پس از ترمیم دندان ها، مانعی وجود ندارد، اما توصیه می شود تا ۲۴ ساعت از نخ دندان در اطراف دندان پر شده استفاده نکنید.
  • ممکن است پس از پر کردن دندان ها حس کنید که دندان هایتان روی هم قرار نمی گیرد. این حس ناشی از بی حسی ناحیه ی مورد نظر می باشد. لذا از فشار دندان ها خود داری کنید. مگر در شرایطی که این مشکل پس از اتمام بی حسی پایدار باشد که در این شرایط برای رفع مشکل باید با ما تماس بگیرید.
  • پس از پر كردن دندان هنگامی كه بی حسی دندان تمام مي شود دردی شروع مي شود که نياز به مصرف  مسكن برای تسكين دارد.  ممکن است دندان شما تا مدتی (چهار تا هشت هفته) به سرما و گرما  و جویدن حساس باشد که به مرور کمتر خواهد شد و این را در نظر داته باشید که  حساسيت دندان به سرما و گرما هفته به هفته كمتر می شود نه روز به روز!
  • اگر حساسيت دندان شما درآغاز چندان زياد نبوده ولی با گذشت زمان حساسيت دندان بيشتر شده است دندان بايد از نظر نياز به عصب كشی بررسي شود.
مراقبت های بعد از بلیچینگ دندان
خواندن این مقاله

 

مراقبت های بعد از ترمیم دندان

3/5 - (2 امتیاز)
اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

صفحه اینستاگرام

dr_kachouei_dentistry

واتس اپ

سوالات خود را بپرسید

ساعت کاری

شنبه تا پنجشنبه - 8:00 - 17:00

اصفهان، خیابان جی

قبل از تقاطع پروین، مجتمع الماس، طبقه دوم
ارتباط با ما از طریق واتساپ