• 03132505825
  • اصفهان، میدان احمد آباد، خیابان جی، قبل از تقاطع پروین، ساختمان الماس طبقه دوم

دندانپزشکی بعد از واکسن کرونا

16 مهر
دندانپزشکی بعد از واکسن کرونا

دندانپزشکی بعد از واکسن کرونا

این روزها با تسریع روند واکسیناسیون کرونا در ایران
سوالاتی درباره‌ی مراجعه به دندان پزشکی بعد از تزریق واکسن وجود دارد:

+ آیا رفتن به دندانپزشکی در دوران کرونا و بعد از تزریق واکسن کووید 19 خطرناک است؟
+ آیا داروهای بی‌حسی در اثر گذاری واکسن کرونا تاثیر منفی می‌گذارند؟

برای رسیدن به پاسخ این پرسش ها با ما همراه باشید!

پروتکل‌های بهداشتی برای کنترل عفونت، حتی در دوران قبل از کرونا، در کلینیک‌ها و مطب‌های دندان‌پزشکی به خوبی رعایت می‌شود و از این بابت محیط دندان‌پزشکی، محیطی کاملا ایمن و استریلیزه می‌باشد.
با توجه به این امر بهتر است که درمان خود را به تعویق نیندازید و با مراجعه به کلینیک‌هایی که به استریل بودن محیط و تجهیزات خود اهمیت می‌دهند از عفونت‌های احتمالی دهان و دندان جلوگیری کنید.

همچنین طبق اعلام مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌های آمریکا، انجام درمان‌هایی که در آن‌ها نیاز به استفاده از داروی بی‌حسی می‌باشد مجاز است و تاثیر منفی بر روند اثرگذاری واکسن کرونا ندارد.
با این حال بعد از تزریق واکسن کووید 19، به دلیل فعالیت و درگیر بودن سیستم ایمنی بدن، ممکن است درگیر عوارضی مانند تب، لرز، دردهای عضلانی و… شویم، که بهتر است در صورت داشتن این علائم فقط در موارد اورژانسی و درد شدید به دندان‌پزشکی مراجعه شود و موارد کم اولویت را به منظور کاهش اثر استرس به سیستم ایمنی بدن و افزایش سطح ایمنی بدن، به بعد از اتمام عوارض ( که دوره‌ی آن در هر شخص متفاوت است) موکول کنید.

خواندن این مقاله  بلیچینگ دندان چیست ؟ [ معایب و مزایا ] معرفی انواع روش ها

آرزوی سلامتی برای تمامی شما عزیزان را داریم.

 

 

 

امتیاز دهی به این مطلب
اشتراک گذاری :

دکتر مهدی کچوئی

دکتر مهدی کچوئی فارغ التحصیل دکترای حرفه‌ای دندان پزشکی از دانشگاه‌ علوم پزشکی اصفهان در سال 95 می‌باشند. ایشان پس از پایان تحصیلات و گذراندن دوره طرح نیروی انسانی در تهران، به شهر اصفهان بازگشتند و پس از کسب تجربه‌های علمی و عملی اقدام به تاسیس مطب دندان پزشکی مجهز همراه با کادری مجرب، جهت خدمت رسانی هرچه بیشتر به شما عزیزان نمودند. دکتر مهدی کچوئی، جراح و دندانپزشک زیبایی، دارای مدرک تخصصی ایمپلنت و بازسازی‌های دهان، فک و صورت، طراحی لبخند و لمینیت های سرامیکی می‌باشند. ایشان عضو انجمن دندان‌پزشکی ایران نیز هستند.

دیدگاه خود را بنویسید

WeCreativez WhatsApp Support
سوالات دندانپزشکی خود را از دکتر مهدی کچوئی و دکتر راضیه کامران بپرسید.