دندانپزشکی دکتر کچوئی اصفهان، عضو انجمن دندانپزشکی ایران

  • 09137984291 - 03132505825
لمینیت اصفهان

ترس کودکان از دندانپزشکی را چگونه از بین ببریم؟

کودکان و نوجوانان زیادی هستند که  برای دندان های دائمی خود نیاز به درمان ریشه پیدا می کنند. عبارت عصب کشی اغلب برای بسیاری از بچه ها بسیار ترسناک است و موجب استرس و دلهره آن ها می شود و ترس کودکان از دندانپزشکی یکی از دغدغه‌های مهم والدین است.

برای اینکه این افراد برای دریافت خدمات درمان ریشه آماده باشند، توصیه می شود که ابتدا والدین اطلاعات کافی و آمادگی ذهنی مناسب داشته باشند تا بتوانند کودک خود را برای درمانهای دندانپزشکی مهیا سازند
در ادامه برخی راه های مقابله با ترس کودکان از دندانپزشکی را میخوانید .
از عبارت ” عصب کشی ” برای تشریح درمان کودک استفاده نکنید. این عبارت علاوه بر اینکه از نظر علمی اشتباه است (عبارت درست درمان ریشه است)

برای کودکان و حتی برخی بزرگسالان استرس زا است!

خاطرات یا شنیده های ناخوشایند خود و دیگران را برای کودک تعریف نکنید! پیش زمینه  ذهنی که اغلب اشتباه است برای فرزند خود ایجاد نکنید. لطفا بچه ها را از درمان ریشه نترسانید!

فرزند خود را به دلیل اینکه کار دندانش به درمان ریشه کشیده است ملامت نکنید. سرزنش کردن با جملاتی مثل: “چون مسواک نزده ای چنین بلایی به سرت آمده است” استرس زاست و ترس کودک را بیشتر می کند.

دندانپزشکی کودکان اصفهان
دندانپزشکی کودکان در اصفهان

برای آوردن بچه ها به مطب دندانپزشک از وعده و جایزه استفاده نکنید. قول جایزه های بزرگ در ذهن کودک هیولایی از درمان ریشه درست می کند.

اگر کودک شما تجربه بستری در بیمارستان دارد یا تجربیات ناخوشایندی از دندانپزشکی در درمان های قبلی دارد. این موارد را در جلسه معاینه با دندانپزشک مطرح کنید و از او برای آماده کردن فرزند خود مشاوره بگیرید.

بریج یا پل دندانی
خواندن این مقاله

 

کودکان را از آمپول نترسانید و  در مورد بی حسی و مسائل پیرامون آن هیچ صحبتی نکنید. بعضی مواقع تاکید بیش از حد روی یک مطلب استرس آنها را بیشتر میکند. در مطب ما  فرزند شما ، اصلا  متوجه وجود چنین وسیله ای(آمپول!)  نمیشود ؛ پس در مورد آن صحبتی با او نکنید.

حضور همزمان پدر ،مادر ،خواهر ،برادر و … باعث استرس بیشتر کودک و عدم تمرکز کادر درمانی می شود. بهتر است پدر یا مادر و در صورت امکان تنها یکی از خواهران/برادران به مطب مراجعه کنند.

اجازه دهید در اتاق معاینه، دندانپزشک با فرزندتان صحبت کند. به جای فرزند خود جواب ندهید و در حضور دندانپزشک به فرزندتان پرخاش نکنید.

کودک شما در ساعت مراجعه به مطب گرسنه نباشد و بیش از حد معمول نیز غذا نخورده باشد. همواره توصیه میشود کودک قبل از مراجعه استراحت کافی داشته باشد.

 

4.7/5 - (26 امتیاز)
اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

صفحه اینستاگرام

dr_kachouei_dentistry

واتس اپ

سوالات خود را بپرسید

ساعت کاری

شنبه تا پنجشنبه - 8:00 - 17:00

اصفهان، خیابان جی

قبل از تقاطع پروین، مجتمع الماس، طبقه دوم
ارتباط با ما از طریق واتساپ