دندانپزشکی دکتر مهدی کچوئی و دکتر راضیه کامران بهترین دندانپزشکی اصفهان

 • اصفهان، میدان احمد آباد، خیابان جی، قبل از تقاطع پروین، ساختمان الماس طبقه دوم
 • 03132505825

لمینت سرامیکی در اصفهان

لمینت سرامیکی در اصفهان یکی از راه‌های بسیار موثر به منظور ساختن یک لبخند بسیار زیبا و دلنشین است. یک لبخند بسیار زیبا، تاثیر بسیار چشمگیری در زیباتر شدن چهره شما دارد. لمینت دندان یکی از این راهکارها است و رنگ‌های موجود در آن، رنگی نزدیک به دندان‌های شما دارد.

اما در مورد چگونگی آن به طور خلاصه باید گفت که یک پوسته بسیار نازک است که متناسب با شکل و فرم دندان شما روی آن قرار می‌گیرد و برای کسانی که دندان‌های بد فرمی دارند مناسب‌ترین راه است؛ چراکه فرم، رنگ، ظاهر و طول دندان‌ها را اصلاح کرده و به آن‌ها زیبایی خاصی می‌بخشد.

اما برای انجام کار زیبایی دندان باید از سلامت کامل لثه و دهان برخوردار باشید که تشخیص آن با شما نیست و دکتر دندانپزشک آن را تشخیص می‌دهد. در حالت کلی برای داشتن یک لبخند بسیار زیبا باید از سه مدل لمینت دندان سرامیکی، کامپوزیت ونیر، لومینیرز استفاده کرد. در ادامه بیشتر درباره آن‌ها صحبت کرده و تفاوت‌هایی از آن‌ها نیز شرح داده خواهد شد.

ونیر کامپوزیت دندان در اصفهان

قیمت لمینت سرامیکی ایمکس در اصفهان

لمینت سرامیکی ایمکس با توجه به کیفیت و ظرافتی که دارد نسبت به انواع دیگر لمینت از قیمت بالاتری برخوردار است؛ چراکه مزایای بسیاری دارد. برای این نوع لمینت نیازی به تراش دادن مینای دندان نیست.

ماده سازنده آن، سرامیک شیشه ای دی سیلیکات لیتیوم بوده و اگر بخواهیم با موارد مشابه، آن را مقایسه کنیم از ظاهر بسیار زیبا و جذاب‌تری برخوردار است. از آنجایی که ظاهری شفاف دارد، شباهت زیادی به خود مینای دندان دارد، به‌ گونه‌ای که کمتر کسی می‌تواند فرق آن را با دندان طبیعی تشخیص دهد.

البته افراد با توجه به سلیقه خود می‌توانند رنگ و سایه آن را انتخاب کنند و روشن‌تر یا رنگ خود دندان بگذارند‌. ناگفته نماند که این نوع از لمینت دندان ضخامت بسیار کمی نیز دارد و برای بهتر کردن فرم و شکل دندان و رفع ناموزون بودن آن استفاده شود.

بهترین دکتر برای لمینت سرامیکی در اصفهان

لمینت سرامیکی دندان در اصفهان از جمله روش‌های بسیار بروز برای اصلاح فرم دندان‌ها و زیبایی بخشیدن به لبخند شما است. کارهای زیبایی نیاز به تجربه بسیار بالایی دارند و چنانچه برای هریک از خدمات دندانی خود از جمله ایمپلنت دندان‌ها، که هم جنبه زیبایی دارد و هم جایگزینی برای دندان های کشیده شده است مناسب است.

لمینت دندان، کامپوزیت کردن و غیره نیاز به یک متخصص بسیار خبره دارید که حداقل ۷ تا ۸ سال سابقه کار در این زمینه‌ها را داشته باشد. از جمله بهترین دکترهایی که در اصفهان وجود دارند و مشغول کار در بهترین کلینیک‌های مطرح شهر هستند به دکتر مهدی کچوئی و همچنین دکتر راضیه کامران می‌توان اشاره کرد.

به منظور انجام کارهای زیبایی و لمینت دندان سرامیکی باید به تمام تجارب دکترهای مختلف و نمونه کارهای ارائه شده آن‌ها دقت لازم را داشته باشید؛ چراکه باید باتوجه به همین مسائل و فرم دلخواه خود بهترین و دقیق ترین دکتر مورد نظر خود را باید که انتخاب نمایید. ترجیحا پزشک مورد نظر شما باید جزو دکترهایی باشد که بیشتر از یک دکتر عمومی دندانپزشک تحصیل کرده باشد و بیشتر وقت خود را به این جزئیات پرداخته باشد و در نهایت بسیار کاربلد و دقیق در کار باشد.

این دکتر با توجه به دهان و دندان شما و فرم دندان‌های شما تشخیص می‌دهد که بهترین گزینه و درمان برای زیباتر شدن آن چیست و چگونه باید انجام شود. انتخاب بهترین دکتر در زمینه اصلاح طرح لبخند با لمینت سرامیکی دندان می‌تواند برای شما مزیت‌های بیشتری هم داشته باشد یا انتخاب یک کلینیک بسیار مجهز؛ چراکه از بهترین مواد و تجهیزات استفاده می‌شود.

وجود امکانات خوب بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان خواهد آورد تا نهایت رضایت‌مندی را داشته باشید، پس در انتخاب بهترین دندانپزشک در اصفهان بسیار ریز بین و دقیق باشید.

دکتر راضیه کامران دندانپزشک کودکان در اصفهان
بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان در اصفهان

دکتر راضیه کامران

دندانپزشک ترمیمی، اطفال، درمان ریشه
دکتر راضیه کامران فارغ التحصیل دکترای حرفه‌ای دندان‌پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در سال 96 می‌باشند. ایشان پس از پایان تحصیلات و گذراندن طرح نیروی انسانی در شهر اصفهان و پس از کسب تجربه‌های علمی و عملی اقدام به تاسیس مطب دندان‌پزشکی مجهز همراه با کادری مجرب، جهت خدمت‌رسانی هرچه بیشتر در زمینه دندان‌پزشکی ترمیمی، درمان ریشه و دندان‌پزشکی کودکان و نوجوانان نمودند. دکتر راضیه کامران، جراح و دندان‌پزشک، دارای مدرک دندان‌پزشکی دیجیتال و عضو انجمن دندان‌پزشکی ایران هستند.
دکتر مهدی کچویی دندانپزشک زیبایی در اصفهان
بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان در اصفهان

دکتر مهدی کچوئی

جراح دندانپزشک ، ایمپلنت ، زیبایی
دکتر مهدی کچوئی فارغ التحصیل دکترای حرفه‌ای دندان پزشکی از دانشگاه‌ علوم پزشکی اصفهان در سال 95 می‌باشند. ایشان پس از پایان تحصیلات و گذراندن دوره طرح نیروی انسانی در تهران، به شهر اصفهان بازگشتند و پس از کسب تجربه‌های علمی و عملی اقدام به تاسیس مطب دندان پزشکی مجهز همراه با کادری مجرب، جهت خدمت رسانی هرچه بیشتر به شما عزیزان نمودند. دکتر مهدی کچوئی، جراح و دندانپزشک زیبایی، دارای مدرک تخصصی ایمپلنت و بازسازی‌های دهان، فک و صورت، طراحی لبخند و لمینیت های سرامیکی می‌باشند. ایشان عضو انجمن دندان‌پزشکی ایران نیز هستند.

قیمت لمینت سرامیکی دندان در اصفهان ۱۴۰۱

همانطور که می‌دانید لمینت دندان یک روکش بسیار نازک شيشه‌ای و سرامیکی است و روی دندان خود فرد قرار می‌گیرد. این روکش تاثیر بسزایی در زیبایی لبخند اشخاص دارد و بسته به این که چه نوع موادی و با چه میزان ماندگاری برای هر فرد استفاده شود، قیمت‌های مختلفی دارد.

در ادامه درباره تفاوت بین قیمت لمینت سرامیکی دندان و کامپوزیت ونیر دندان گفته خواهد شد. اولا که این دو مورد شباهت‌های بسیاری به هم دارند، اما تفاوت قیمت زیادی دارند. لمینت دندان سرامیکی بسیار گران است در حالی‌ که بیمارانی که این دو مورد را به کار بردند، مورد بررسی قرار گرفته‌اند و مشخص شده است که رضایت کامل از هر دو وجود دارد و با توجه به ارزان‌تر بودن کامپوزیت، دیگر طراحی لبخند زیبا برای بسیاری از افراد ممکن شده است و دور از دسترس نیست.

 به طور کلی هزینه برای هر دو این موارد بسته به مواردی چون نوع ماده ونیری که استفاده می‌شود، میزان تجربه پزشک مورد نظر و میزان زمانی که برای کار شما صرف کرده است و همچنین تعداد روکش‌هایی که استفاده شده است، می‌باشد.

 کامپوزیت ونیر بسیار ارزان‌تر از لمینت است؛ چراکه این مدل با استفاده از رزین کامپوزیت ساخته شده و زمان برده شده حدود ۱ روز است. اما برای لمینت دندان که حدود ۲ تا ۳ روز زمان لازم است و هزینه‌های لابراتواری آن نیز بیشتر از کامپوزیت است. از جمله دلایل تفاوت قیمت این دو کار به خاطر جنس روکش‌های آنان است. روکش‌های کامپوزیت از جنس یک‌ نوع خمیر است که پس از مدتی سخت می‌شود و دندانپزشک با مهارت و ظرافت خاصی آن را صیقل می‌دهد.

 همین روکش‌های موجود، قیمت ارزان‌تری نسبت به روکش‌های لمینت دارند. دلیل دیگر ارزان‌تر بودنشان این است که این ها مستقیما در مطب دندانپزشکی ساخته می‌شوند اما روکش‌های لمینت توسط یک‌سری سرامیست‌های ماهر در لابراتوارهای دندان قابل ساخت است و درنتیجه گران‌تر درمی‌آیند. هزینه لمینت دندان حدودا ۳ برابر کامپوزیت ونیر است.

دریافت قیمت لمینت سرامیکی در اصفهان (کلیک کنید)

انواع لمینت سرامیکی در اصفهان

لمینت های سرامیکی به ۵ دسته کلی به شرح زیر هستند.

 • لمینت سرامیکی ایمکس
 • لمینت سرامیکی زیرکونیا
 • لمینت سرامیکی بریلیانس
 • لمینت سرامیکی لومینیرز
 • لمینت سرامیکی کاد کام

مورد اول در قسمت‌های قبل کامل توضیح داده شده است.

اما در قسمت بعدی درباره سایر لمینت ها توصیح کامل داده خواهد شد.

لمینت سرامیکی زیرکونیا

این لمینت دندان از ریشه دارای جنس اکسید زیرکونیوم است که روی قالب گچی شکل می‌گیرد، که از روی دهان خود بیمار در مراحل قبلی قالب گرفته شده است و سپس با یک خمیر چینی و به حالت لایه‌ای به شکل خود دندان و در کوره پخته می‌شود. این نوع لمینت دارای استحکام بسیار خوبی بوده و میزان شفافیت آن کم است.

لمینت سرامیکی کاد کام

این نوع از لمینت با کامپیوتر و به وسیله تراش یک بلوکه از جنس سرامیک قابل انجام است. برای ساخت این نوع لمینت در خود مطب و به وسیله اسکن از دندان‌ها و سپس انتقال به کامپیوتر و از آن به دستگاه تراش و سپس روی یک بلوکه سرامیکی که از قبل در نظر گرفته شده است، ساخته می‌شود. از جمله مزیت‌های آن، این است که در مدت کوتاهی و در یک‌ روز قابل ساخت.

لمینت سرامیکی لومینیرز

این نوع لمینت سرامیکی دندان قیمت نسبتا بالاتری دارد؛ زیرا ضخامت بسیار کمی داشته و نیازی به تراش دادن دندان ندارد و ساخت آن زیر نظر یک کشور آمریکایی بوده و قالبی که از دهان و دندان بیمار گرفته شده باید به خارج از کشور پست شود و یکی دیگر از دلایل هزینه بالای آن همین است.

لمینت سرامیکی بریلیانس

این نوع از لمینت دارای شفافیت بسیار بالایی بوده و بسیار شبیه دندان طبیعی خود فرد می‌شود. از دیگر مزایای آن می‌توان به ضخامت بسیار کم آن اشاره کرد که به همین دلیل نیاز به تراش دندان و استفاده بی‌حسی برای آن نیست.

لمینت دندان برای چه کسانی مناسب است؟

لمینت دندان برای افرادی که دندان‌های آن‌ها زرد شده و یا لکه روی آن ایجاد شده است و با انجام بلیچینگ رفع نمی‌شود، مناسب است و دندان‌هایی که ترک خورده است، در صورتی که به پالپ دندان آسیب نرسیده باشد.

دیگر موارد مناسب برای انجام لمینت، لب پر شدن دندان‌ها یا وقتی بین دندان‌های شما فاصله عمقی که نیاز به ارتودنسی نباشد ایجاد شده باشد، مورد استفاده است. کج بودن و نامرتب بودن آن‌ها، بد فرم شدن و بد شکل شدن دندان‌ها از موارد دیگر است که می‌توان از لمینت بهره برد. اما مواردی که نباید از آن استفاده کنید به شرح زیر است:

 • افرادی که عادت به دندان قروچه دارند.
 • کسانی که دندان و فک‌های آن‌ها همراستا نیست.
 • ترک خوردگی عمقی دندان وجود داشته باشد.
 • وقتی مینای دندان نازک باشد.
 • در حالتی که دندان ساختاری شکننده داشته باشد.
 • وقتی لثه فرد دارای عفونت باشد.

مراحل لمینت سرامیکی دندان

ابتدا برای آنجا لمینت باید دندان آماده سازی شود و برای آن باید دندان آماده چسباندن لایه نازک لمینت باشد و در صورت لزوم برای برخی لمینت ها باید مقدار کمی از دندان تراشیده شود و در صورت پوسیدگی سطحی باید آن‌ها برداشته شوند.

 در مرحله بعد رنگ لمینت دندان باید انتخاب شود که اکثر افراد تمایل به سفید بودن زیاد و به عبارت دیگر رنگ هالیوودی دارند. اما باید به این مورد دقت لازم را داشته باشید که رنگ لمینت غیرطبیعی نباشد. به عنوان مرحله سوم به قالبگیری دندان باید اشاره کرد. برای قالبگیری باید از یک خمیر مخصوص استفاده کرد. از این قالب برای مدل ساخت لمینت در آزمایشگاه استفاده می‌شود.

برای ساخت لمینت حدود یک یا دوهفته زمان نیاز است. امکان دارد یک یا دو بار نیاز به تست کردن آن روی دندان باشد. در مرحله آخر یعنی نصب لمینت دندان سرامیکی روی آن، دکتر به صورت موقت آن را روی دندان می‌گذارد تا از لحاظ اندازه، رنگ و شکل بررسی شود؛ زیرا در صورتی که به صورت دائمی چسبانده شود قابل جداسازی و تغییر رنگ وجود ندارد.

مراقبت ‌های بعد از انجام لمینت سرامیکی

 • استفاده از مسواک و خمیر دندان به صورت مرتب
 • پرهیز از خوردن مواد غذایی و خوراکی دارای رنگ مثل قهوه، نوشابه، آبمیوه؛ چراکه تا مدتی بعد از لمینت امکان تغییر رنگ آن وجود دارد.
 • پرهیز از خوردن غذا و میوه‌های سفت و نیز شکست آجیل با دندان
 • استفاده از دهانشویه مخصوص
 • دوری از هرگونه دندان قروچه
 • جلوگیری از استفاده هرگونه دخانیات

طول عمر و ماندگاری لمینت دندان

از آنجایی که لمینت دندان یکی از با دوامترین درمان‌های موجود در دندان پزشکی است، می‌توان گفت که طول عمر آن با توجه به نوع و جنس آن مختلف است و بین ۱۵ تا ۲۰ سال است. در صورتی که کامپوزیت طول عمر بین ۵ تا ۷ سال دارد. اما مراقبت‌های شخص هم بی تاثیر نیست و باتوجه به آن این مدت می‌تواند بیشتریا کمتر شود.

آیا لمینت سرامیکی به دندان آسیب می‌رساند؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که خیر، لمینت دندان در صورتی که توسط یه پزشک باتجربه و ماهر و البته متخصص انجام شود آسیبی به دندان وارد نمی‌کند. قبل از انجام آن تمام نکات لازم بررسی می‌شود و در صورت پوسیدگی زیاد یا آسیب زیاد دندان، دندانپزشک به شما راه‌های دیگری پیشنهاد می‌دهد و لمینت را برای شما پیشنهاد نخواهد داد.

رنگ ‌های لمینت سرامیکی دندان

رنگ لمینت دندان مختلف است و باید براساس رنگ پوست، رنگ خود دندان، شکل صورت و سن متناسب باشد. رنگ‌های لمینت در چندین دسته A1، A2، A3، B1، B2 وBw هستند. رنگ A1 یکی از زیباترین و جذاب‌ترین رنگهای لمینت است و به رنگ هالیوودی مشهور است و افراد مشهور بیشتر از این رنگ استفاده می‌کنند. این رنگ علاوه‌ بر این که بسیار زیباست، استحکام و ماندگاری بالایی نیز دارد. رنگ  A2یک رنگ استخوانی بسیار روشن بوده و سفید کننده دندان خاصی ندارد و روی آن یک رنگ لایت و بسیار مناسب دارد و مصنوعی به نظر نمی‌آید.

رنگ A3 یک رنگ کاملا طبیعی بوده که بسیاری از افراد از این رنگ برای خود استفاده می‌کنند. رنگ B1 نیزیک رنگ بسیار سفید، هالیوودی و جذاب است که پیشنهاد بسیاری از دندان پزشکان زیبایی در اصفهان نیز همین است.

 برای رنگ B2 نیز باید گفت که رنگی سفید و با مقاومت و استحکام بالا محسوب می‌شود. رنگ آخر همان Bw است که رنگی بسیار سفید است و برای افرادی که دارای پوست تیره هستند مناسب نیست. اما به نسبت سایر انواع رنگ‌های لمینت از قیمت مناسب‌تری برخوردار است.

معایب و مزایا لمینت سرامیکی دندان

از جمله مزایای لمینت دندان سرامیکی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • اصلاح ظاهر لبخند که به منظور اصلاح فرم، کج شدگی، نامناسب بودن شکل و ظاهر انجام می‌شود و نیز کم تهاجمی‌‌تر نسبت به تاج دادن
 • مقاوم در برابر زرد شدن
 • در عین جذابیت کاملا طبیعی به نظر می‌رسد
 • دوام و طول عمر بالایی دارد
 • دارای انعطاف پذیری بالا
 • بلافاصله پس از نصب نتیجه قابل مشاهده‌ است
 • عیوب ظاهری دندان به میزان زیادی برطرف می‌شود.

و دیگر مورد قابل توجه ترکیب آن با سایر روش‌های دندانپزشکی زیبایی است.

اما در مورد معایب آن باید به دائمی و غیرقابل تعویض و برگشت آن و همچنین امکان حساس شدن دندان در مقابل یک‌سری مسائل مثل خوردن نوشیدنی داغ و سرد اشاره داشت. در بعضی انواع آن نیاز به تراشیدن مینای دندان وجود دارد، البته طولانی بودن فرآیند ساخت آن هم جزو معایب آن است.

آیا لمینت کردن دندان‌ها عوارض دارد؟

لمینت سرامیکی دندان قدرت و استحکام دندان واقعی را ندارد و در صورتی‌که از آن برای باز کردن درب بطری، شکست آجیل و غیره استفاده شود ممکن است آسیب ببیند و در این صورت شاید امکان ترمیم آن نباشد و باید تعویض شود. در صورتی‌که از مواد غذایی با رنگ‌های مصنوعی به میزان زیاد استفاده کنید، امکان دارد که رنگ این لمینت ها تغییر کرده و غیر قابل بازگشت باشد.

از جمله عوارض دیگر لمینت دندان ایجاد حساسیت است که امکان دارد پس از آن فرد با خوردن چيزهای سرد و گرم واکنش نشان دهد، البته این مورد همگانی نیست و برای همه ایجاد نخواهد شد.

سوالات متداول لمینت سرامیکی در اصفهان

دیدگاه خود را بنویسید

ارتباط با ما از طریق واتساپ