• 03132505825
 • اصفهان، میدان احمد آباد، خیابان جی، قبل از تقاطع پروین، ساختمان الماس طبقه دوم

ونیر کامپوزیت دندان اصفهان

ونیر کامپوزیت دندان در اصفهان یکی از پرطرفدارترین شیوه‌ها برای زیبایی بیشتر دندا‌ن‌ها و اصلاح طرح لبخند است و به خاطر کاربردهای فراوان و همچنین سرعت انجام بالا گاها آن را ارتودنسی فوری هم می‌نامند. به طور کلی کامپوزیت دندان دو نوع است: مستقیم و غیر مستقیم که ونیر کامپوزیت دندان از نوع مستقیم آن است و به زمان زیادی هم احتیاج ندارد، به طوری که در یک جلسه هم انجام خواهد شد.

مشاوره رایگان و دریافت نوبت

 

جنس ماده مورد استفاده در کامپوزیت ونیر رزین یا کامپوزیت است که حالت خمیری داشته و به صورت یک لایه نازک در بخش جلویی دندان قرار می گیرد. انجام این روش نیازی به قالب گیری ندارد؛ چراکه دادن فرم به ماده توسط خود دندانپزشک در یک جلسه انجام می‌شود.

این روش که بدون تراش انجام می‌شود، برای رفع مشکلات دندانی مانند شکسته شدن یا ساییده شدن دندان‌ها بر اثر دندان قروچه و… کاربرد دارد. به علاوه از کامپوزیت ونیر برای اصلاح رنگ دندان‌های تیره شده و پر کردن فاصله زیاد بین دندان‌ها نیز استفاده می‌شود. برای پر کردن دندان هم می‌توان به جای آمالگام از کامپوزیت استفاده کرد.

امروزه داشتن دندا‌ن‌های سفید و منظم برای هر فردی مهم است؛ زیرا اولین چیزی که در رودرو شدن با یک شخص خواهید دید، چهره و دندان‌های اوست و علاوه بر آن، طبق نظرسنجی‌های انجام شده، 77 درصد مردم معتقدند که داشتن دندان و لبخند زیبا به ارتقا وضع سلامت جسمی و روانی‌شان کمک زیادی می‌کند.

 اگر از ظاهر دندان‌هایتان راضی نیستید و این امر باعث شده است که حین صحبت کردن با دوستانتان یا خندیدن در حضور عده زیادی از مردم اعتماد به نفس نداشته باشید، کامپوزیت ونیر یکی از انتخاب‌های مناسب برای برگرداندن زیبایی به دندان‌هایتان است. البته این روش توانایی اصلاح مشکلات پیچیده فک و دندان را ندارد و شیوه مناسب برای از بین بردن اینگونه مشکلات ارتودنسی است.

عکس قبل و بعد کامپوزیت دندان اصفهان

عکس-قبل-از-کامپوزیت-ونیر-در-اصفهان1 ونیر کامپوزیت دندان اصفهان
عکس-قبل-از-کامپوزیت-ونیر-در-اصفهان ونیر کامپوزیت دندان اصفهان
عکس-قبل-از-کامپوزیت-ونیر-در-اصفهان3 عکس-بعد-از-کامپوزیت-ونیر-در-اصفهان3
عکس-قبل-از-کامپوزیت-ونیر-در-اصفهان | بهترین دندانپزشکی اصفهان ونیر کامپوزیت دندان اصفهان
ونیر کامپوزیت دندان اصفهان عکس-بعد-از-کامپوزیت-ونیر-در-اصفهان2
عکس-قبل-از-کامپوزیت-ونیر-در-اصفهان4 عکس-بعد-از-کامپوزیت-ونیر-در-اصفهان4

قیمت کامپوزیت دندان در اصفهان برای هر واحد دندان

هزینه کامپوزیت دندان در اصفهان به عوامل مختلفی بستگی دارد و توسط متخصص دندانپزشکی زیبایی اصفهان دکتر مهدی کچوئی و دکتر راضیه کامران تعیین می‌شود. این عوامل شامل جنس و کیفیت کامپوزیت دندان و تعداد آن‌ها، ضخامت دندان، محل زندگی و محل کار دندانپزشک هستند. علاوه بر آن اقدامات دیگری که برای نتیجه زیباتر کامپوزیت ونیر انجام می‌شوند، مانند لیفت لثه و رفع پوسیدگی‌ها هم بر هزینه نهایی تاثیر گذار خواهد بود.

 

بهترین متخصص کامپوزیت ونیر دندان در اصفهان کیست؟

کامپوزیت دندان در اصفهان توسط دندانپزشکان زیادی انجام می‌‌ شود که در این زمینه تخصص دارند. اما از آن جهت که کامپوزیت دندان بسیار مهم است و نیاز به تجربه فراوانی دارد، باید به متخصصی مراجعه کنید که از مهارتش مطمئن باشید. بهترین دندانپزشک در اصفهان دکتر مهدی کچوئی و دکتر راضیه کامران هستند که کار کامپوزیت دندان در اصفهان را برایتان انجام می‌دهند.

دکتر مهدی کچویی دندانپزشک زیبایی در اصفهان

دکتر مهدی کچوئی متخصص کامپوزیت دندان اصفهان

جراح دندانپزشک ، ایمپلنت ، زیبایی
دکتر مهدی کچوئی فارغ التحصیل دکترای حرفه‌ای دندان پزشکی از دانشگاه‌ علوم پزشکی اصفهان در سال 95 می‌باشند. ایشان پس از پایان تحصیلات و گذراندن دوره طرح نیروی انسانی در تهران، به شهر اصفهان بازگشتند و پس از کسب تجربه‌های علمی و عملی اقدام به تاسیس مطب دندان پزشکی مجهز همراه با کادری مجرب، جهت خدمت رسانی هرچه بیشتر به شما عزیزان نمودند. دکتر مهدی کچوئی، جراح و دندانپزشک زیبایی، دارای مدرک تخصصی ایمپلنت و بازسازی‌های دهان، فک و صورت، طراحی لبخند و لمینیت های سرامیکی می‌باشند. ایشان عضو انجمن دندان‌پزشکی ایران نیز هستند.
دکتر راضیه کامران دندانپزشک کودکان در اصفهان

دکتر راضیه کامران متخصص کامپوزیت دندان اصفهان

دندانپزشک ترمیمی، اطفال، درمان ریشه
دکتر راضیه کامران فارغ التحصیل دکترای حرفه‌ای دندان‌پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در سال 96 می‌باشند. ایشان پس از پایان تحصیلات و گذراندن طرح نیروی انسانی در شهر اصفهان و پس از کسب تجربه‌های علمی و عملی اقدام به تاسیس مطب دندان‌پزشکی مجهز همراه با کادری مجرب، جهت خدمت‌رسانی هرچه بیشتر در زمینه دندان‌پزشکی ترمیمی، درمان ریشه و دندان‌پزشکی کودکان و نوجوانان نمودند. دکتر راضیه کامران، جراح و دندان‌پزشک، دارای مدرک دندان‌پزشکی دیجیتال و عضو انجمن دندان‌پزشکی ایران هستند.

کامپوزیت ونیر دندان چیست؟

یکی از بهترین روش‌‌ها برای ترمیم دندان‌های آسیب دیده روکش کردن است. روکش‌ها انواع مختلفی دارند و استفاده از هر کدام به نوع و میزان آسیب وابسته است اما مرسوم‌ ترینشان روکش‌ کامپوزیت دندان است. در این شیوه از ماده ای استفاده می‌شود که از ذرات فیلر ساخته شده است و از استحکام بالایی برخوردار است. این ماده در ابتدا حالت خمیری دارد اما پس از اینکه توسط دندانپزشک متخصص روی محل مورد نظر گذاشته شد، با تاباندن طول موج‌ خاصی از نور سفت می شود.

سپس ماده پولیش داده می‌شود تا فرم مناسبی بگیرد و به دندان‌های دیگر آسیب نزند. در کامپوزیت دندان اصفهان، دندان‌ های اصلی شخص تغییر زیادی نخواهد کرد و حتی اگر این دندان‌ها شرایط مناسبی برای کار گذاشتن کامپوزیت داشته باشند، تراش‌ کاری و اصلاح انجام نخواهد شد.

کامپوزیت ونیر به نام‌های دیگری نیز شناخته می‌شود از جمله: ونیر یک جلسه‌ای، کامپونیر، ونیرهای رزین کامپوزیتی و باندینگ کامپوزیت که مورد آخر استفاده کمتری دارد.

شرایط دریافت کامپوزیت دندان چگونه است؟

اینکه برای درمان شما از کدام شیوه استفاده شود، بستگی به نظر دندانپزشک شما دارد. روش کامپوزیت ونیر تقریبا برای هر فردی مناسب است و حتی اگر مشکلاتی مانند دندان‌های نامرتب یا بد رنگ دارید، این روش بسیار عالی و کارآمد خواهد بود.

البته در برخی موارد علی رغم مزایای کامپوزیت ونیر، این روش برای شما مناسب نیست و بهتر است از روش‌های دیگری استفاده کنید. این موارد عبارتند از: داشتن دندان‌های ضعیف یا ریشه دندانی سست، تعداد دندان‌های از دست رفته زیاد، داشتن عادت‌هایی مانند ناخن جویدن یا سایش دندانی و بهم ریختگی‌های شدید دندانی.

مراحل اجرای کامپوزیت دندان در اصفهان

 1. برای انجام ونیر کامپوزیت دندان اولین مرحله بهداشت دهان است. به طور کلی قبل از انجام هر گونه ترمیم زیبایی، دندان‌ها از هر گونه جرم و پلاک پاک شوند و بیماری‌های پریو دنتال درمان شوند.
 2. مرحله دوم، انتخاب فرم نهایی لبخند و رنگ دندان است. در بعضی موارد دندانپزشک یک مدل موقتی روی دندان‌های بیمار کار می‌گذارد تا پس از اینکه او رضایت خود را از فرم مدل اعلام کرد، درمان شروع شود. گاهی اوقات رنگ انتخاب شده روشن‌ تر از رنگ دندان‌های اصلی بیمار است که معمولا دندانپزشک در این موارد توصیه به انجام بلیچینگ یا همان سفید کردن دندان قبل از کامپوزیت دندان می‌کند.
 3. مرحله سوم برای انجام ونیر کامپوزیت دندان ایزوله کردن دندان است. سطحی که قرار است کامپوزیت قرار بگیرد باید کاملا تمیز و خشک باشد. به همین دلیل دندانپزشک پس از زدن اسید و شستن دندان، آن را خشک و برای مراحل بعدی آماده می‌کند. اگر دندان برای قرار دادن کامپوزیت ونیر نیاز به تراش داشته باشد، این کار پس از مرحله ایزوله کردن انجام خواهد شد.
 4. در این مرحله ماده ونیر کامپوزیت روی دندان گذاشته می‌شود و با پولیش کردن و تغییر شکل اولیه ماده، کامپوزیت دندان تکمیل خواهد شد. البته پس از کار گذاشتن کامپوزیت ونیر، لازم است تا دندان با فسفریک اسید (غلظت 37 درصد جرمی) اچ شود و دندان‌های کناری با استفاده از نوار ماتریکس یا تفلون محافظت شوند.

پس از دریافت کامپوزیت دندان ممکن است بیمار دچار عوارضی مانند حساسیت به گرما و سرما و احساس درد در حین غذا خوردن درد فک شود. البته این عوارض بسیار نادر هستند به گونه‌ای که کامپوزیت ونیر یک روش کم خطر محسوب می‌شود و جزء کم ریسک‌ ترین شیوه‌های ترمیم دندان قرار می‌گیرد.

ونیر کامپوزیت دندان در اصفهان

 

معایب ونیر کامپوزیت دندان

 • کامپوزیت ونیر با گذشت زمان و مصرف موادی مانند چای، سیگار یا الکل، ممکن است تغییر رنگ بدهد و در نتیجه هماهنگی میان رنگ دندان اصلی فرد و ماده کامپوزیت ونیر از بین برود که این امر باعث کاهش زیبایی دندان‌ها می‌شود.
 • طول عمر کم این روش نسبت به لمینت سرامیکی هم از معایب دیگر کامپوزیت ونیر است.
 • اگر کامپوزیت ونیر توسط فردی متخصص انجام نشود، می‌تواند باعث عوارضی مانند التهاب لثه، بوی بد دهان و فاصله زیاد بین دندان‌ها شود.
 • همچنین بی‌توجهی و مراقبت نکردن از دندان کامپوزیت شده باعث کاهش درخشندگی و ماندگاری آن‌ها می‌شود.

مزایا ونیر کامپوزیت دندان

 • روش کامپوزیت ونیر نسبت به روش‌های دیگر ترمیمی کم هزینه‌ تر است.
 • همچنین پروسه درمان در بیمارانی که از این روش استفاده می‌کنند سریع‌تر انجام می‌شود و تقریبا در یک یا دو جلسه کامل می‌شود.
 • در این روش ریسک درگیر شدن پالپ و کاهش استحکام دندان‌ها کم‌تر بوده و کامپوزیت به دلیل پلیمریزه بودن، بسیار زیبا و براق است.
 • در روکش سرامیکی باید بخش زیادی از دندان مورد نظر تراشیده شود در حالی که در روش کامپوزیت دندان تقریبا هیچ بخشی از دندان احتیاج به تراش ندارد.

ویژگی ‌های یک دندانپزشک متخصص برای انجام کامپوزیت دندان در اصفهان

یک دکتر متخصص برای کامپوزیت دندان در اصفهان باید باتجربه و ماهر باشد؛ همچنین این کار به صبر و حوصله فراوانی احتیاج دارد و متخصصی که فاقد این ویژگی باشد، نتیجه کار او آن گونه که باید، نخواهد بود. به علاوه متخصص باید کامپوزیت ونیر دندان با قیمت مناسب در اصفهان را به بیماران ارائه کند. مطب دندانپزشک هم باید کاملا استریلیزه باشد تا خطر بیماری‌های ویروسی یا عفونت برای مراجعه کننده وجود نداشته باشد.

اهمیت ونیر کامپوزیت برای دندان‌ ها

در زندگی روزمره ما با افراد زیادی از جمله خانواده، اقوام، دوستان و همکاران و... سروکار داریم که در اولین نگاه توجه‌مان به ظاهر و به خصوص صورتشان جلب می‌شود. در بین اجزای صورت دندان‌ها نقش مهمی در ارائه یک چهره صمیمی و دوستانه به دیگران نقش دارند به گونه‌ای که اگر بهم ریخته باشند یا ظاهر نامتعارفی داشته باشند، ممکن است ارتباطات ما به درستی شکل نگیرد و حتی روی سلامت روانی‌مان هم تاثیر منفی بگذارند.

همچنین داشتن دندان‌های ناسالم آسیب‌های جسمی را هم به دنبال خواهد داشت. خوشبختانه زیبایی دندان با کامپوزیت ونیر قابل بازگشت است و علاوه بر به صرفه بودن، برای شما ظاهر جذابی را به ارمغان خواهد آورد.

کامپوزیت ونیر بهتر است یا لمینت؟

بهتر بودن لمینت یا کامپوزیت دندان بستگی به دندان‌های بیمار دارد؛ زیرا هر نوع آسیب دیدگی شیوه درمانی ویژه‌ای را می‌طلبد. در ادامه ما به مقایسه این دو روش می‌پردازیم.

دندانپزشکان در بیشتر مواقع روش کامپوزیت ونیر را به خاطر مزایایی که دارد، توصیه می‌کنند؛ اما اگر دندان نیاز به اصلاحات عمیق‌ تر و پیچیده‌ تری داشته باشد، لمینت کردن بهتر است. برای لمینت سرامیکی دندان، دندان باید تراش بخورد و پس از قالب‌گیری از سطح، لابراتوار دندان را بسازد در حالی که کامپوزیت دندان نه نیازی به قالب گیری دارد و نه لابراتور.

به همین دلیل انجام درمان لمینت تقریبا دو یا سه جلسه طول می‌کشد؛ اما کامپوزیت دندان در یک جلسه هم تمام می‌شود؛ همچنین با کامپوزیت ونیر می‌توان فاصله بین دندان‌ها را پر کرد، در حالی که روش لمینت این مزیت را ندارد. به علاوه هزینه کامپوزیت ونیر بسیار کمتر از هزینه لمینت سرامیکی است. البته مقاومت و طول عمر لمینت بیشتر از کامپوزیت ونیر بوده و همچنین پایداری رنگ آن بسیار بالاتر است.

ویژگی ‌های یک دندانپزشک متخصص برای انجام کامپوزیت ونیر دندان

یک دکتر متخصص برای ونیر دندان باید باتجربه و ماهر باشد؛ همچنین این کار به صبر و حوصله فراوانی احتیاج دارد و متخصصی که فاقد این ویژگی باشد، نتیجه کار او آن گونه که باید، نخواهد بود. به علاوه متخصص باید کامپوزیت دندان با قیمت مناسب را به بیماران ارائه کند. مطب دنداپزشک هم باید کاملا استریلیزه باشد تا خطر بیماری‌های ویروسی یا عفونت برای مراجعه کننده وجود نداشته باشد.

سوالات متداول کامپوزیت ونیر

آدرس مطب : اصفهان - میدان احمد آباد - خیابان جی - قبل از تقاطع پروین - ساختمان الماس طبقه دوم
دریافت نوبت : 09137984291 - 03132505825
ونیر کامپوزیت دندان اصفهاناینستاگرام : dr_kachouei_dentistry

دیدگاه در"ونیر کامپوزیت دندان اصفهان"

 1. مائده

  من میخوام کامپوزیت دندون هام فانتزی باشه یکم خرگوشی بشه الان کوتاهن وقتی میخندم چیز زیادی پیدا نیست وقتی میخندم یه مشاوره بهم بدید لطفا

 2. عاطفه

  درود بر شما من دندونام کمی از هم فاصله دارن و میخوام کامپوزیت کنم ولی میترسم خیلی سفید بشه و دیدم بعضی هارو خیلی خیلی سفیدشده راهنمایی کنید منو ممنون میشم

  • با سلام، انتخاب رنگ کامپوزیت دندان بسته به سلیقه شخصی شما دارد و پیش از انجام کار رنگ های مختلف (نچرال و بلیچ و… ) به صورت آزمایشی روی دندان شما گذاشته خواهد شد و آنها رو میبینید و انتخاب می کنید ؛ پس نگرانی از این بابت نداشته باشید

دیدگاه خود را بنویسید

WeCreativez WhatsApp Support
سوالات دندانپزشکی خود را از دکتر مهدی کچوئی و دکتر راضیه کامران بپرسید.