دندانپزشکی دکتر کچوئی اصفهان، عضو انجمن دندانپزشکی ایران

  • 09137984291 - 03132505825
کاشت ایمپلنت اصفهان

ایمپلنت و مراقبت های لازم پس از کاشت آن

برای حفظ سلامت دهان لازم است طی ۲ هفته اول، حین غذا خوردن روی ایمپلنت فشار وارد نشود. بهتر است از خوردن غذاهای سفت خودداری شود و تا حد امکان عمل جویدن با سمت دیگر دهان انجام شود.

خونریزی

پس از جراحی ایمپلنت خونریزی شدیدی نخواهید داشت. خونریزی طی چند ساعت اول پس از جراحی ممکن است مشاهده شود. بهترین روش برای توقف خونریزی، فشردن گاز استریل در ناحیه دندان و نگه داشتن آن به مدت ۳۰ تا ۶۰ دقیقه است. استراحت در حالتی که سر بالا قرار گرفته باشد نیز می‌تواند به توقف خونریزی کمک کند. طی ۲ تا ۳ روز پس از جراحی ایمپلنت ممکن است بزاق صورتی رنگ یا خونی دیده شود که مشکلی ایجاد نخواهد کرد. بخیه‌های باقی مانده پس از 10 روز با مراجعه به دندانپزشک کشیده خواهند شد

تورم

تورم یکی از واکنش‌های طبیعی بدن نسبت به فرآیند جراحی و ترمیم است. تورم طی ۲۴ ساعت پس از جراحی ایمپلنت ایجاد شده و به مدت ۲ الی ۳ روز باقی خواهد ماند. پس از این مدت، تورم باید کاهش یابد و ممکن است پس از ۷ تا ۱۰ روز به طور کامل برطرف شود. استفاده از یخ می‌تواند از میزان تورم بکاهد. در 24 ساعت اول یک کیسه یخ را بر روی صورت خود در محل عمل قرار دهید بطور متناوب ۱۰ دقیقه یخ را بر روی صورت خود نگهدارید و ۱۰ دقیقه آنرا بردارید. در روز دوم(24 ساعت دوم) نیازی به کمپرس سرد نیست و در روز سوم(24 ساعت سوم) بهتر است استفاده از کمپرس گرم بر روی گونه استفاده شود.

دارو ها

داروهایی که برای شما تجویز شده است شامل مسکن ها و آنتی بیوتیک می باشد، آنها را در اسرع وقت تهیه و سر ساعت مصرف کنید. همچنین استفاده از دهان شویه‌های ضد باکتریایی کلرهگزیدین و سرم شستشو یا آب نمک رقیق طی دو هفته اول پس از جراحی ایمپلنت توصیه می شود.

رژیم غذایی

طی چند روز اول نیز تنها مصرف مایعات سرد ،  بستنی ، فرنی ، شیر سرد و نوشیدن انواع آب میوه بدون استفاده از نی ، توصیه می شود.

بهداشت دهان

از شستشوی دهان در روز جراحی باید خودداری شود، روزهای بعد از، پس از هر وعده غذایی لازم است دهان با استفاده از مسواک نرم و خمیر دندان تمیز شود.

فعالیت بدنی

استراحت برای ۴۸ ساعت اول ضروری است.

پس از آن، به تدریج می‌توان به فعالیت‌های عادی پرداخت. التیام زخم: دو الی سه روز پس از جراحی ایمپلنت ممکن است بافت سفید و سخت در محل جراحی دیده شود. این نشانه‌ای از بافت در حال التیام است. در ابتدا ممکن است بوی نامطبوع از دهان متساعد شود که همزمان با ترمیم بافت از بین می‌رود. در صورت مشاهده نشانه‌های ناراحت کننده یا جوش با پزشک تماس گرفته شود.

 

اطلاعات بیشتر درباره ی ایمپلنت و مراحل آن
امتیاز دهی به این مطلب
اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

صفحه اینستاگرام

dr_kachouei_dentistry

واتس اپ

سوالات خود را بپرسید

ساعت کاری

شنبه تا پنجشنبه - 8:00 - 17:00

اصفهان، خیابان جی

قبل از تقاطع پروین، مجتمع الماس، طبقه دوم
ارتباط با ما از طریق واتساپ