دندانپزشکی دکتر کچوئی اصفهان، عضو انجمن دندانپزشکی ایران

  • 09137984291 - 03132505825
بلیچینگ یا سفید کردن دندان

بلیچینگ یا سفید کردن دندان چیست ؟ [ معایب و مزایا ] معرفی انواع روش ها

بلیچینگ یا سفید کردن دندان چیست؟ به طور کلی، سه روش برای سفید کردن دندان وجود دارد. بلیچینگ یا سفید کننده دندان، کامپوزیت ونیر یا روکش کامپوزیت دندان و لمینت سرامیکی یا روکش سرامیکی. می توان گفت سفید کردن دندان کم خطرترین روش برای تمیز کردن دندان ها است. به این ترتیب دندان ها با توجه به نوع و شدت زرد شدن 2 تا 3 درجه تغییر رنگ می دهند. این تغییر رنگ به اندازه فرآیند لمینت و کامپوزیت قابل توجه نیست و می تواند با درجه و درصد کمتری دندان های شما را تمیز و سفید کند.

اما برای موفق و موثر بودن بلیچ دندان، انجام آن در چند مرحله توسط دکتر مهدی کچوئی و دکتر راضیه کارمران توصیه می شود. دندان های سفید تاثیر ویژه ای در زیبایی و اعتماد به نفس فرد دارند. البته انواع روش های سفید کردن دندان ها متفاوت است و به دو نوع بلیچینگ یا سفید کردن دندان خانگی (هوم بلیچینگ) و بلیچینگ دندان در کلینیک دندانپزشکی تقسیم می شود. اگر هنوز به دنبال راهی برای تمیز کردن دندان های خود هستید، می توانید با مراجعه به بهترین دندانپزشکی زیبایی در اصفهان و دریافت مشاوره و مشورت بهترین روش را برای زیبایی لبخند خود انتخاب کنید.

در این مقاله کامل و جامع همراه ما باشید تا اطلاعات کاملی را درمورد معایب و مزایا، قیمت بلیچینگ در اصفهان و تفاوت این روش با روش های کامپوزیت ونیر و لمینت سرامیکی دریافت کنید.

 

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

دندانپزشکی بعد از واکسن کرونا
خواندن این مقاله

بلیچینگ یا بلیچ دندان چیست؟

یکی از بهترین، حرفه ای ترین و فوق العاده ترین خدمات دندانپزشکی برای اصلاح طرح لبخند و سفیدی دندان بلیچینگ دندان است، که با استفاده از این روش رنگ بد دندان از بین می رود. این روش درمانی می تواند تمام لکه ها و رنگ های ایجاد شده و موجود بر روی دندان های طبیعی را پاک کند. در واقع دندانپزشکان زیبایی از مواد شیمیایی  (پراکسید هیدروژن یا پراکسید کربامید)  بسیار قوی برای تمیز کردن دندان ها در مدت زمان کوتاهی در مطب و کلینیک استفاده می کنند.

نکته جالبی که باید بدانید در مورد سفید کردن دندان ها این است که روکش ها و ایمپلنت دندان با این روش تمیز نمی شود. روش بلیچ یا سفید کردن چیزی به ساختار دندان ها اضافه نمی کند و فقط از مواد شیمیایی مخصوص برای تمیز کردن دندان استفاده می کند. تاثیر و عملکرد بلیچینگ دندان، بسته به جنس دندان‌ها و همچنین میزان تغییر رنگ و زردی آنها دارد. بلیچینگ دندان یکی از کم خطر ترین روش ها برای سفید کردن دندان ها می باشد و اگر  توصیه های دندانپزشک را رعایت کنید جز کم عوارض ترین روشها می باشد. همراه ما باشید تا دلایل تغییر رنگ دندان ها را باهم بررسی کنیم.

 

انواع روشهای بلیچینگ دندان

به طور کلی برای بلیچ یا سفید کردن دندان ها 3 روش وجود دارد، که در کلینیک دکتر مهدی کچوئی و دکتر راضیه کامران  قابل اجرا و انجام است. در ادامه به بررسی این روش ها می پردازیم:

آفیس بلیچینگ یا سفید کردن دندان (در مطب دندانپزشکی)

روش آفیس بلیچینگ یا بلیچینگ در مطب توسط دندانپزشک متخصص و در کلینیک انجام می شود و نسبت به بلیچینگ هوم سریع تر و موثر تر بوده و در مدت زمان مشخص و کوتاهی از مواد شیمیایی مخصوص استفاده می شود. دندانپزشکان دندان ها را با استفاده از اسید یا اچینگ رنگ می کنند و سپس از یک عامل اکسید کننده برای مینای دندان استفاده می کنند.

تفاوت کامپوزیت ونیر دندان و بلیچینگ یا سفیدکردن دندان چیست؟ کدام یک بهتر است؟
خواندن این مقاله

سپس دندان ها در معرض نور یا لیزر قرار می گیرند (به این روش بلیچینگ دندان با لیزر نیز گفته می شود). سفید کردن کامل با این فرمول معمولاً 3-4 جلسه طول می کشد که هر جلسه 30 الی 60 دقیقه زمان می برد. توجه داشته باشید دندانپزشکی که به آن مراجعه می کنید باید در این زمینه تخصص و تجربه کافی داشته باشد تا مطمئن شود که دارو عوارض جانبی و ناراحتی هایی مانند: بیماری لثه و دندان درد برای شما ایجاد نمی کند.

برای جلوگیری از تماس مواد شیمیایی اکسید کننده با لثه، دندانپزشکان از ژل محافظی استفاده می کنند و با استفاده از نور آبی رنگ مواد بلیچ را روی دندان ها ثابت نگه می دارند. سفید کردن دندان در مطب دندانپزشکی اغلب گرانتر از خانه است. البته این گرانی بستگی به موادی دارد که برای بلیچینگ یا سفید کردن دندان استفاده می شود. در کلینیک ما از مواد اولترادنت آمریکایی استفاده می کنند.

بلیچینگ فوری یا پاور بلیچینگ

جدیدا یک روشی برای سفید کردن دندان ها معرفی شده به نام پاور بلیچینگ (قوی) یا بلیچ فوری که در بین دندانپزشکان ایرانی به نام بیلیچنگ فوری از آن یاد می شود. در این روش از یک ماده شیمیایی و بسیار غلیط به نام پراکسید هیدوروژن استفاده می شود. شما فقط با یک جلسه حضور در دندانپزشکی می توانید سفید کردن دندان خود را با استفاده از روش بلیچینگ فوری انجام دهید. بد نیست به این نکته مهم توجه داشته باشد که در این روش مدت ماندگاری و سفیدی دندان های شما کمتر بوده و ممکن است در آینده ناچار به تکرار آن شوید.

لیفت و جراحی لثه
خواندن این مقاله

بلیچینگ یا سفید کردن دندان در خانه یا هوم بلیچینگ چیست؟

روش بلیچینگ یا سفید کردن دندان در منزل ( Home Bleaching )توسط فرد و زیر نظر دندانپزشک انجام می شود. نوع مواد مورد استفاده در این روش با مواد مورد استفاده در بلیچینگ در دندانپزشکی متفاوت است. به این ترتیب دندانپزشک متخصص قالبی از دندان شخص را تهیه می کند و لابراتوار از قالب دندان یک سینی پلاستیکی (نایت گارد) می سازد. ژل یا محلول بلیچ یا سفید کننده را در قالب ریخته و روی دندان های خود قرار دهید. مدت زمان قرار دادن قالب بر روی دندان ها بسته به نوع دندان های بیمار بین 1 تا 6 ساعت در روز می باشد.

مدت زمان بلیچینگ یا سفید کردن دندان در خانه  1 الی 2 هفته برای هر استخوان فک است. در واقع، قالب هر بار فقط روی یک فک قرار می گیرد. این روش نیاز به صبر و وقت کافی دارد. اگر زمان کافی ندارید و می خواهید سریع و در اسرع بلیچ انجام دهید، بهتر است این کار را در کلینیک دندانپزشکی و زیر نظر متخصص انجام دهید. هزینه این روش ارزانتر از بلیچینگ یا سفید کردن دندان در مطب دندانپزشکی است.

منبع: https://b2n.ir/b08037

 

امتیاز دهی به این مطلب
اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

صفحه اینستاگرام

dr_kachouei_dentistry

واتس اپ

سوالات خود را بپرسید

ساعت کاری

شنبه تا پنجشنبه - 8:00 - 17:00

اصفهان، خیابان جی

قبل از تقاطع پروین، مجتمع الماس، طبقه دوم
ارتباط با ما از طریق واتساپ